انتشار گزارش: بازار ممریستورها از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۶

تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۵

تعداد بازدید : ۱۰۵۲

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

اخیرا گزارشی درباره بازار ممریستورها از سال 2016 تا 2026 منتشر شده که در آن وضعیت تغییر این بازار، عوامل موثر در رشد یا نزول بازار، سهم کشورها و دلایل رشد بازار مناطق مختلف جهان در بخش ممریستورها آمده است.

ممریستور یک قطعه الکترونیکی است که در آن از مقاومت حافظه‌ای، دو قطعه ترمینال الکترونیکی مربوط به جریان مغناطیسی و جریان الکتریکی استفاده شده است. ممریستورها هم ویژگی‌های حافظه و هم مقاومت را توامان دارا هستند. مقاومت الکتریکی ثابت نیست و معمولا به جریان بستگی دارد و مقدار مقاومت نیز بستگی به چگونگی عبور بار الکتریکی دارد.
این ابزار در واقع یک حافظه است. زمانی که جریان عبوری در یک جهت افزایش می‌یابد مقاومت در جهت مخالف کاهش می‌یابد. ممریستورها می‌توانند جایگزین حافظه‌های فلش شوند. این فناوری‌های پیشرفته و نوآوری‌های سریع فرصت‌های تازه‌ای برای شرکت‌ها ایجاد می‌کنند. بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که بازار جهانی ممریستورها در حال رشد سریع بود به طوری که نرخ رشد آن بیش از مقدار پیش‌بینی شده است.
عوامل متعددی می‌تواند روی بازار ممریستورها تاثیرگذار باشد. یکی از این عوامل، افزایش عملکرد تراشه‌ها بوده که این امر در اثر افزایش ترانزیستورها روی مدار اتفاق می‌افتد. دانسیته‌های بالا موجب افزایش مشکل گرمایش این ادوات می‌شود. ممریستورها قادراند جایگزین مناسبی باشند و به جای ترانزیستور روی یک مدار مورد استفاده قرار گیرند.
ممریستورها می‌توانند جایگزین RAMهای دو بعدی شوند کامپیوترهای مجهز به این رم‌ها بعد از خاموش شدن اطلاعات داخل رم را از دست می‌دهند در حالی که ممریستورها ولتاژ موجود در خود را به یاد داشته و نیاز به راه‌اندازی مجدد کامپیوتر نیست.
افزایش دامنه کاربرد ممریستورها روی حجم بازار این حوزه تاثیرگذار است. افزایش اطلاع رسانی درباره آن می‌توان فرصت‌های تازه‌ای برای توسعه بازار این فناوری ایجاد کند. بزرگترین چالش در این حوزه فقدان مهارت است که موجب سرکوب بازار ممریستورها می‌شود.
در این گزارش، بازار ممریستورها به بخش‌های مختلف تقسیم بندی شده و برای هر بخش توضیحات لازم درج شده است. کشورها جهان نیز دسته بندی شده و در دسته‌های آمریکای شمالی، آمریکای لاتین، شرق اروپا، غرب اروپا، ژاپن، خاور میانه و آفریقا و شرق آسیا قرار می‌گیرند.
بیشترین سهم بازار احتمالا برای آمریکای شمالی باشد. به دلیل تغییرات اقتصادی در چین و هند، منطقه شرق آسیا به سرعت در این حوزه رشد می‌کند. اروپا نیز نقش مهمی در بازار جهانی ممریستورها خواهد داشت.
در این گزارش، شرکت‌های معتبری که در حوزه ممریستور فعالیت دارند معرفی می‌شوند.

منبع : http://www.newsmaker.com.au/news/147086/memristor-market-size-and-key-trends-in-terms-of-volume-and-value-20162026#.WB7CRSRJfpQ

نظر شما