بازار BCI تا سال ۲۰۲۴ رشد ۱۴.۹ درصدی خواهد داشت

تاریخ : ۰۵ بهمن ۱۳۹۶

تعداد بازدید : ۳۷۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که بازار رابط مغز و کامپیوتر (BCI) تا سال 2024 با رشد 14.9 درصدی به رقم 1232 میلیون دلار خواهد رسید. آمریکا در حال حاضر بیشترین سهم را در این بازار دارد.

اخیرا گزارشی توسط موسسه TMRبه‌چاپ رسیده که در آن بازار رابط مغز و کامپیوتر را تا سال 2024، 1232 میلیون دلار پیش‌بینی کرده است.
ادوات پزشکی قابل پوشیدن در حال پذیرش فناوری رابط مغز و کامپیوتر است. جمعیت بیمارانی که از مشکل اختلالات مغزی رنج می‌برند در حال افزایش بوده و این موضوع توجه بسیاری از شرکت‌ها و موسسه‌های تحقیقاتی را به سوی تولید ادوات الکترونیکی جدید سوق داده است تا با استفاده از فناوری‌های جدید بتوان راهکاری برای این بیماران ارائه کرد. این موضوع موجب شده تا درخواست و تقاضا برای ادوات مرتبط با رابط‌های مغز و کامپیوتر افزایش یابد و در نهایت حجم این بازار افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا کند. در حال حاضر تعدادی از بازیگران بازار در تلاش برای به‌دست آوردن فناوری‌های نوین در حوزه BCIهستند تا بتوانند نقش مهمی در این بازار ایفا کنند.
در این گزارش رفتارهای انسانی، تمایلات و ترجیحات بازار مورد بررسی قرار گرفته تا نیازهایی که موجب حرکت بازار می‌شود، مشخص شوند.
بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که بازیگران اصلی بازار تمایل دارند تا محصولاتی تولید کننده قابلیت ترکیب شدن با دیگر محصولات را داشته باشد و امکان استفاده آن در حوزه‌های مختلف وجود داشته باشد.
شرکت‌های پیشرو در این حوزه عبارتند از:
Emotiv Systems, Mindmaze SA., NeuroPace Inc., Elekta AB, Blackrock Microsystems LLC, Nihon Kohden Corporation, ANT Neuro B.V., Artinis Medical Systems B.V., Inc., Advanced Brain Monitoring, OpenBCI, Inc., Nerusky, Inc., و Cadwell Industries
این گزارش می‌گوید که بازار فناوری رابط مغز و کامپیوتر در سال 2015 ، 383 میلیون دلار بوده است که تا سال 2024 رشد 14.9 درصدی را تجربه خواهد کرد.
پیش‌بینی می‌شود که ادوات BCI غیرتهاجمی بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص دهند. از نقطه نظر کاربرد، صنعت سلامت نیز بیشترین حجم بازار را در اختیار خواهد داشت.
آمریکای شمالی بالاتری درآمد را در این حوزه در سال 2015 داشته است که دلیل آن سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه است که به نظر می‌آید در آینده نزدیک میوه این سرمایه‌گذاری در این منطقه چیده خواهد شد. اروپا نیز سهم بالایی از بازار را طی سال‌های آتی در این حوزه خواهد داشت.

منبع : http://www.globenewswire.com/news-release/2017/12/22/1270078/0/en/Brain-Computer-Interface-Market-to-elevate-to-US-1-232-6-Mn-by-2024-TMR.html

نظر شما