ماکروسافت پتنتی در حوزه BCI ثبت می‌کند

تاریخ : ۱۰ بهمن ۱۳۹۶

تعداد بازدید : ۴۱۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت ماکروسافت درصدد ثبت پتنتی در حوزه رابط مغز و کامپیوتر است. این فناوری ماحصل همکاری بخش‌های مختلف ماکروسافت نظیر گروه ویندوز و چشم مصنوعی است. با این رابط، کاربر می‌تواند بدون نیاز به دست، با کامپیوتر ارتباط برقرار کند.

ماکروسافت برای ثبت پتنتی در حوزه رابط مغز و کامپیوتر (BCI) اقدام کرد. این شرکت قصد دارد فناوری جدید خود راکه با آن می‌توان بی‌نیاز از دست، با کامپیوتر ارتباط برقرار کرد را به ثبت برساند.
سال گذشته میلادی، فیس‌بوک ادعا کرد که یک گروه 60 نفره از مهندسان خود را برای ساخت رابط مغز و کامپیوتر به کار گماشده است، حالا چنین به‌نظر می‌رسد که شرکت ماکروسافت نیز در این مسیر برای عقب نماندن از رقبا به حرکت در امده است.
این ابداع شرکت ماکروسافت با عنوان و شماره US 2017/0329392: Continuous Motion Controls Operable Using Neurological Data برای ثبت به دفتر ثبت اختراعات تسلیم شده است.
کازوهیتو کوشیدا و جیون کیم از بخش چشم مصنوعی به همراه افراد گروه بخش ویندوز ماکروسافت در این پروژه با هم همکاری داشته‌اند. در کنار آنها، سم کسکی که سال‌ها تجربه در بخش ادوات کنترل دستی دارد، نیز در این پروژه مشارکت دارد.
مغز انسان به‌گونه‌ای طراحی شده که با ارسال سیگنال به بخش‌های مختلف فرمان انجام کاری را می‌دهد. با رابط مغز و کامپیوتر می‌توان این سیگنال‌ها را دریافت کرد و از آنها استفاده نمود. پیش از این پتنتی ثبت شده بود که در آن برای استفاده از چنین رابطی نیاز به تمرین‌ بود چرا که الگوهای EEG در مغز کاربران با هم تفاوت دارد.
سال گذشته میلادی فیس‌بوک اعلام کرد که ابزاری ساخته که می‌تواند فکر را به متن تبدیل کند. با استفاده از این ابزار کاربر می‌تواند بدون تایپ چیزی، تنها با اندیشیدن به آن مطلب، فکر خود را وارد کامپیوتر کند.
شرکت نیسان نیز چندی قبل از سامانه‌ای خبر داد که با استفاده از آن می‌توان خودرو را با امواج مغزی هدایت کرد.

منبع : https://www.theregister.co.uk/2018/01/15/microsoft_bci_patent_application/

نظر شما