بازار رابط مغز و کامپیوتر در سال ۲۰۲۷ به رقم ۱۹ میلیارد دلار می‌رسد

تاریخ : ۰۶ فروردین ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۲۵۹

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

براساس گزارشی که اخیرا منتشر شده بازار رابط مغز و کامپیوتر در سال 2018 در حدود 2.4 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود که این رقم در سال 2027 به 19 میلیارد دلار خواهد رسید.

گزارش اخیر موسسه جونیپر ریسرچ نشان می‌دهد که درآمد حاصل از فروش سخت‌افزارهای مربوط به رابط مغز و کامپیوتر در سال 2027 به رقم 19 میلیارد دلار خواهد رسید این در حالی است که این رقم برای سال 2018 در حدود 2.4 میلیارد دلار تخمین زده‌ می‌شود.
رابط مغز و کامپیوتر فاصله میان مغز انسان و فناوری را پر می‌کند به‌‌طوری که سیگنال‌های مغز را تفسیر کرده و از آن برای مقاصد درمان استفاده می‌شود.
در این گزارش آمده است که: « EEGها از حسگرهای نوری فعلی بسیار حساس‌تر بوده و با استفاده از آن می‌توان میزان تمرکز را رصد کرد. بخش تمرکز یکی از موضوعاتی است که موجب رونق بازار رابط مغز و کامپیوتر می‌شود.
این گزارش پیش‌بینی می‌کند که کاربرد پزشکی 78 درصد از درآمد مربوط به این حوزه در سال 2027 خواهد بود. دلیل این امر توسعه و پیشرفت در حوزه پزشکی نظیر بینایی مصنوعی و کنترل پروتزها است. در میان حوزه‌های مختلف، سه بخش زیر بالاترین پتانسیل را در آینده خواهند داشت:
رصد تمرکز
ایمپلنت‌های حلزونی گوش
ابزارهای اصلاح خواب
این گروه تحقیقاتی دریافته‌اند که بیشتر تاثیر رابط‌های مغز و کامپیوتر روی رصد تمرکز است جایی که فناوری EEG می‌تواند خستگی را رصد کند. این موضوع اهمیت زیادی در بخش کسب و کار صنعتی دارد جایی که تلاش می‌شود تا ایمنی و بهره‌وری انسان افزایش یابد.
در این گزارش آمده است حسگرهای EEG جایگزین سامانه‌های رصد موجود در صنایع سنگین می‌شوند که قیمت بسیار بالایی دارند.
در سال 2018 کمتر از یک درصد از فروش محصولات رابط مغز و کامپیوتر مربوط به ادوات مصرفی نظیر مدیتیشن می‌شود در حال که این رقم در سال 2027 به بیش از 7 درصد خواهد رسید. در سال‌های آتی این فناوری می‌تواند تغییراتی در دنیای واقعیت مجازی ایجاد کرده و پارادایم جدیدی شکل خواهد گرفت.

 

منبع : https://www.businesswire.com/news/home/20180306005215/en/Juniper-Research-Brain-Machine-Interface-Hardware-Revenues

نظر شما