رویداد ملی «ایدمو» از سوی مرکز پیشرفت برگزار می شود.

تاریخ : ۱۱ تیر ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۱۲۰۹

4.8 امتیاز از 20 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

رویداد ملی «ایدمو» از سوی مرکز پیشرفت، با هدف حمایت از توسعه ایده‌‏های فناورانه برتر برگزار می شود.

مرکز پیشران فناور‌‌ی‏‌های راهبردی و تحقیقات کاربردی و توسعه‏‌ای (پیشرفت) با حمایت مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا رویداد ملی «ایدمو» را با هدف حمایت از توسعه ایده‏‌های خلاقانه صاحبان ایده در حوزه فناوری‏‌های دارای اولویت و مورد نیاز کشور از تیرماه لغایت شهریور ماه ۹۷ برگزار می‏‌نماید.

لازم به ذکر است که اولین دوره رویداد ملی ایدمو که به صورت فصلی برگزار می‏‌گردد، در تابستان ۹۷ اجرا می‏‌شود؛ این رویداد که با هدف حمایت از توسعه فناوری‏‌های کلیدی مورد نیاز کشور برگزار می‏‌گردد، فرصتی است برای صاحبان ایده‏‌های برتر، فناوران و نخبگان کشور تا با بهره‏‌مندی از ظرفیت‌‏های علمی و تجربه‏‌های تحقیقاتی خود ایده‏‌های خلاقانه خود به‏‌منظور دستیابی به فناوری‏‌های کلیدی دارای اولویت برای کشور را در معرض داوری و ارزیابی قرار دهند و از حمایت‏‌های ویژه مرکز پیشرفت برای توسعه و تکامل ایده و تولید محصول فناورانه بهره‏‌مند شوند.

موضوعات زیر که از اولویت‌‏های ملی کشور در حوزه فناوری قلمداد می‌‏شود، در اولین رویداد ملی ایدمو مورد توجه قرار گرفته است:

۱- طراحی و ساخت موتورهای الکتریکی غیرمتعارف در حوزه فناوری‏‌های نوین

۲- ساخت نانوحسگر زیستی تشخیص محصولات تراریخت کشاورزی در حوزه امنیت غذایی

۳- ساخت حسگرهای زیستی تشخیص مستمر در حوزه علوم زیستی و سلامت

۴- طراحی و ساخت دوربین‌‏های بلعیدنی در حوزه علوم همگرا و تمام‏‌گرا

۵- طراحی بازی‏‌های واقعی جدید برای کودکان قبل از دبستان در حوزه فناوری‏‌های نرم

 

*** لازم به یادآوری است که اولین دوره این رویداد از تیرماه سال ۹۷ آغاز به کار خواهد نمود. افرادی که علاقه‌‏مند به شرکت در این رویداد هستند می‌‏توانند به سایت رویداد به آدرس http://pishraftcenter.ir مراجعه نمایند.

filereader.php?p1=main_a46690b2dff384dcb

نظر شما