حمایت مالی موسسه ملی سلامت از ساخت BCI

تاریخ : ۲۰ تیر ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۲۵۷

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

محققان بودجه‌ای 387 هزار دلاری برای توسعه رابط مغز و کامپیوتر دریافت کردند تا ابزاری برای تشخیص الگوهای مغز بسازند.

یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه تگزاس موفق به دریافت 387 هزار دلار حمایت مالی از سوی موسسه ملی سلامت برای مدت دو سال شدند تا از آن برای توسعه سامانه‌ای استفاده کنند که قادر به تشخیص الگوهای مغزی است. این فناوری می‌تواند برای آموزش افراد به منظور بهینه‌سازی فعالیت‌های مغزی به کار گرفته شود.

براساس اظهارات موسسه ملی ناشنوایان و دیگر اختلالات ارتباطی، مشکلات مربوط لکنت زبان بیش از 4 میلیون نفر را در آمریکا درگیر کرده است. با این حمایت مالی محققان به دنبال ساخت رابط مغز و کامپیوتر هستند که بتواند امواج مغز بیمار را دریافت کرده و به کامپیوتر منتقل کند و از آن برای درمان مشکلاتی نظیر لکنت زبان استفاده کنند.

شرکت کنندگان در این مطالعه از حسگری در مغز خود بهره‌مند خواهند شد که قابلیت ارتباط با کامپیوتر را دارد. این حسگر آنچه که در مغز می‌گذرد را به صورت زنده رهگیری کرده و الگوها را به کامپیوتر منتقل می‌کند. با این کار می‌توان آنچه در مغز می‌گذرد را روی کامپیوتر دریافت کرد.

بعد از شناسایی حالت‌های مغز، محققان می‌توانند مغز را آموزش دهند تا در بهترین حالت خود فعالیت کند. آنها امیدوارند که با این فناوری بتوانند نرخ لکنت زبان را کاهش دهند.

گلوب می‌گوید: « ما به دنبال مطالعه روی افزایش عملکرد مغز هستیم. با این راهبرد می‌توان ابزاری به مراکز توانبخشی ارائه کرد که بتواند مشکلات و اختلالات مغزی را رفع کند. این فناوری برای بیمارانی که دچار آلزایمر یا آسیب‌های مغزی هستند قابل استفاده است.»

در این پروژه محققان در حال تلاش برای درک تفاوت شناختی و عصبی‌زیستی هستند که در حین افزایش سن گریبانگیر بیماران شده و می‌تواند منجر به بیماری‌های عصبی شود. گلوب بخشی از  کنسرسیون سلامت مغز است کنسرسیومی که شامل محققان مختلفی از سراسر جهان است. گلوب و ماک دانش آموخته آزمایشگاه علوم عصبی شناختی هستند. در این آزمایشگاه روی جنبه‌های مختلف شنیداری کار می‌شود.

منبع : http://en.brinkwire.com/363673/utsa-researchers-study-stuttering-and-develop-technology-to-enhance-brain-function/

نظر شما