برگزاری هفتمین نشست حرف نو (شرکت شزان)

تاریخ : ۲۳ تیر ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۳۲۳

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

هفتمین نشست حرف نو، سه‌شنبه ۲۶ تیر ۹۷ با سخنرانی دکتر هاشم رفیعی تبار استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (پدر علم نانو در ایران) در پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد.

چشم‌انداز آتی فناوری‌های نوین طی چند دهه آینده، فناوری اطلاعات و فناوری‌های مبتنی بر علم ژنتیک، علوم شناختی و نانو که چهار حوزه اصلی فناوری در عصر حاضر هستند با محوریت نانو فناوری تلفیق شده و «فناوری همگرا» را تشکیل می‌دهند که نقطه اوج تمام فعالیت‌های علمی - فناوری است که از قرن هفدهم به این سو صورت گرفته است.
 

تاریخ بشریت، تاریخ پر تلاطمی بوده ولی 300 سال اخیر مهمترین دوره تاریخ بشریت محسوب می‌شود که چند انقلاب بزرگ علمی و فنی از جمله ساخت ماشین بخار در قرن نوزدهم و فناوری‌های پیشرفته قرن بیستم را به خود دیده و در حال حاضر در قرن 21 شاهد انقلاب بزرگتری نیز هستیم که نتیجه گسترش علوم و فناوری طی 100 سال گذشته بوده و در چهار حوزه فناوری اطلاعات، زیستی، شناختی و نانو نمود یافته است.
این چهار فناوری اگر در هم ادغام شوند فناوری همگرا بوجود می‌آید در آن زمان دستگاه‌ها، ادوات و قطعاتی ساخته خواهد شد که تمام خصوصیات دستگاه‌های زیستی مثل انسان‌ها، هوشمندی و رفتار، را یک جا در بر خواهند داشت ولی کمبودهای ما انسانها را نخواهند داشت این دستگاه‌هایی هستند که در آینده‌ای بسیار نزدیک به وجود خواهند آمد.
این سیستم‌های هوشمند می‌توانند خطاهای خود را ترمیم کنند، خودشان را با محیط ناآشنا سازگار کنند، خود را تا حدی توسعه دهند که دستگاه‌های بسیار پیچیده را بوجود آورند و توانمندی دارند که خودشان را با محیط هماهنگ کنند در ضمن ارتباطات بسیار گسترده‌ای را با محیط خود بوجود آورند. اگر سیستمی را طراحی کنید که این خواص را داشته باشد به معنای واقعی کلمه یک سیستم فناوری همگرا را بوجود آورید.
 

در این نشست با مفاهیم زیر آشنا می شوید:

 * مفهوم علوم و فناوری‌های همگرا
 * پیش‌بینی چشم‌انداز آتی فناوریهای نوین طی چند دهه آینده
 * موج چهارم توسعه

 
اطلاعات برگزاری سمینار:

زمان برگزاری: سه شنبه ۲۶ تیرماه

ساعت برگزاری: ۱۵ الی ۱۶:۳۰

سخنران: دکتر هاشم رفیعی تبار استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی (پدر علم نانو در ایران)

محل برگزاری: پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری ۲، پلاک ۲۵، ساختمان شزان

وب‌سایت: http://shezan.ir/academy/


filereader.php?p1=main_38c9a8780afa95605

نظر شما