ایلان ماسک: رونمایی از محصول BCI تا چند ماه آینده

تاریخ : ۲۲ شهریور ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۴۲۱

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

ایلان ماسک، مالک شرکت نرولینک اعلام کرد تا چند ماه آینده محصول رابط مغز و کامپیوتر (BCI) خود را رونمایی می‌کند.

ایلان ماسک اعلام کرد که تنها چند ماه دیگر تا رونمایی از محصول رابط مغز و کامپیوتر این شرکت باقی مانده است. ایلان ماسک صاحب شرکت نرولینک بوده که در حوزه فناوری عصبی کار می‌کند. این شرکت که دفتر مرکزی آن در سان فرانسیسکو است، در سال 2016 راه‌اندازی شد تا محصولات در حوزه رابط مغز و کامپیوتر را تجاری‌سازی کند.

براساس اظهارات ایلان ماسک، این محصول می تواند مغز انسان را به هوش مصنوعی متصل کند تا قابلیت‌های مغز بهبود یابد.

ماسک می‌گوید: « هدف از راه‌اندازی شرکت نرولینک، ایجاد رابطی با پهنای باند بالا است تا بتوان مغز را به هوش مصنوعی متصل نمود. شما با کامپیوتر نسبت به زمانی که بدون آن باشید چقدر باهوش‌تر هستید؟ قطعا کامپیوتر به شما کمک می‌کند تا پاسخ هر سوالی را به سرعت داشته باشید. من خوشحالم که اعلام کنم، تا چند ماه آینده چنین محصولی به بازار می‌آید.»

ماسک معتقد است که با وجود ارتباط میان هوش مصنوعی و مغز انسان، بهتر از هوش مصنوعی به تنهایی است. وی می‌افزاید: « در حال حاضر رابطه میان کورتکس مغز با اندام‌ها از طریق اعصاب انجام می‌شود. ما قصد داریم تا هوش مصنوعی را نیز به اینها اضافه کنیم تا هوش مصنوعی نقش لایه تشخیصی سوم را ایفا کند. با استفاده از چنین فناوری، توانمندی‌های انسان به شدت افزایش می‌یابد.»

البته پیش از این ایلان ماسک صحبت‌هایی در مورد خطرات توسعه هوش مصنوعی کرده بود. وی در این باره می‌گوید: « من سعی کردم مردم را متقاعد کنم که سرعت توسعه هوش مصنوعی را کم کنند تا این حوزه مدیریت شود، اما کسی به این موضوع گوش نداد. من در این محصول، تلاش کردم که هوش مصنوعی را با مغز پیوند بزنم.»

پیش از این ایلان ماسک اعلام کرده بود که هدف از توسعه فناوری رابط مغز و کامپیوتر، افزایش توانمندی مغز انسان است.

 

منبع : https://www.beckershospitalreview.com/artificial-intelligence/elon-musk-suggests-he-s-only-months-from-merging-the-human-brain-with-ai.html

نظر شما