راه‌اندازی مرکز ملی برای توسعه ادوات میکروسیالی در کانادا

تاریخ : ۰۸ آذر ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۶۵۱

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

دانشگاه تورنتو و انجمن ملی تحقیقات کانادا به دنبال تاسیس مرکز ویژه‌ای برای توسعه ادوات میکروسیالی نظیر آزمایشگاه روی تراشه هستند تا از آن در بخش درمان استفاده کنند.

محققان  دانشگاه تورنتو همکاری مشترکی با انجمن ملی تحقیقات کانادا آغاز کردند تا مرکز نوآوری ملی برای تمرکز روی حوزه میکروسیالی ایجاد کنند. در رشته میکروسیالی از مقدار بسیار کمی از سیال برای انجام آزمایش‌های تشخیص طبی استفاده می‌شود. در واقع ادوات بسیار کوچکی ساخته می‌شود که در آن مقادیر کم از نمونه می‌تواند برای تشخیص بیماری استفاده شود.

این مرکز جدید که به مرکز تحقیقات و کاربرد فناوری‌های سیالی یا CRAFT شهرت دارد قرار است از متخصصان حوزه میکروسیالی در دانشگاه تورنتو  و کارشناسان انجمن ملی تحقیقات کانادا برای تسریع توسعه این فناوری استفاده کرده و در نهایت محصولات جدید و با کیفیت بالا که قیمت کمی داشته باشند برای مصارف پزشکی ساخته شود.

ویوک گول از مدیران این مرکز می‌گوید: « همکاری مشترک میان دانشگاه تورنتو و انجمن ملی تحقیقات کانادا می‌تواند تاثیر به‌سزایی روی زندگی مردم آمریکا داشته باشد و به تجاری‌سازی فناوری‌های زیست‌پزشکی کمک شایانی کند. با این کار سطح زندگی مردم بهبود یافته و در عین حال هزینه بخش سلامت کانادا نیز کاهش می‌یابد.»

در مرکز CRAFT بیش از 200 نفر مشغول به فعالیت شده و در کنار این 45 آزمایشگاه و 25 شرکت نیز از مزایای این مرکز برخوردار خواهند شد.

گول می‌افزاید: « این همکاری مشترک میان متخصصان پیشرو ما و دانشمندان انجمن ملی تحقیقات کانادا در حوزه میکروسیالی تجربه ارزشمند در زمینه تحقیقات کاربردی بوده و فرصت‌های آموزشی برای محققان جوان و دانشجویان ایجاد می‌کند.»

محققان دانشگاه تورنتو و دانشمندان انجمن ملی تحقیقات کانادا در حوزه میکروسیالی پیشرو هستند. با ترکیب نیروی انسانی این دو مرکز و ایجاد پلتفورم CRAFT، انتظار می‌رود فناوری‌های جدیدی ایجا شده و مقالات و پتنت‌های متعددی به دست آید. این مرکز به دنبال توسعه ادوات پزشکی در کانادا بوده و نتایج کار آنها موجب رقابت‌پذیرتر شدن کانادا خواهد شد.

کوچک‌سازی ادوات تشخیص طبی در حد تراشه، ارائه فناوری شناسایی سریع بیماری و امکان رشد اندام مصنوعی روی تراشه از جمله اهداف این مرکز است.

منبع : https://www.utoronto.ca/news/u-t-partners-national-research-council-create-national-innovation-hub-microfluidics

نظر شما