استفاده از چاپ سه بعدی برای تولید بدنه‎ یک تکه دوچرخه

تاریخ : ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

تعداد بازدید : ۲۰۴

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

مجموعه‎ی آروو (Arevo) با همکاری شرکت دوچرخه سازی فرانکو و با استفاده از پرینت سه بعدی فیبر کربن پیوسته، برای اولین بار دست به تولید بدنه‎های (فریم‎های) دوچرخه‎ی یک تکه و یک پارچه زده است.

مجموعه‎ی آروو (Arevo) با همکاری شرکت دوچرخه سازی فرانکو و با استفاده از پرینت سه بعدی فیبر کربن پیوسته، برای اولین بار دست به تولید بدنه‎های (فریم‎های) دوچرخه‎ی یک تکه و یک پارچه زده است.

این بدنه‎های یک تکه تحولی عظیم در صنعت دوچرخه‎های با کارایی بالا (high performance) ایجاد خواهد کرد. برخلاف سایر دوچرخه‎های کامپوزیتی که از قطعات زیادی تشکیل و با چسب به هم متصل می‎شوند، بدنه‎های آروو یک تکه و بسیار مستحکم هستند.

ایده‎ی هوشمندانه‎ی استفاده از فیبر کربن پیوسته، دوام و پایداری بی سابقه‎ای برای این دوچرخه‎ها به ارمغان آورده است. این ایده همچنین مدت زمان لازم برای طراحی و تولید را از 18 ماه به چند روز کاهش می‎دهد که منجربه صرفه‎جویی اقتصادی عظیمی خواهد شد.

بدنه‎های تولیدی آروو مزایای بسیاری برای تولیدکنندگان دوچرخه و حتی سایر صنایع دارد که مهم‎ترین آن‎ها عبارتند از:

1. تولید انبوه و پیوسته‎ی قطعات کامپوزیتی با مواد ترموپلاستیک که برخلاف مواد ترموست سخت، بادوام و قابل بازیافت هستند.

2. جایگزینی فرآیندهای دستی طاقت‎فرسا با فرآیند تولید کاملا اتوماتیک و چراغ خاموش (lights out)

3. امکان بومی‎سازی و تولید در کشورهای مختلف

4. آزادی عمل بسیار بالای تولید کنندگان در طراحی دوچرخه‎ها که شخصی سازی محصولات را نیز امکان پذیر می‎کند. رویکردی که آروو آن را «طراحی کن، پرینت بگیر، و سوار شو» می‎نامد.

در نهایت به گفته‎ی سازندگان، این دوچرخه کیفیت سواری عالی و کارایی بسیار بالایی دارد و نشان دهنده‎ی این است که بشر به زودی می‎تواند محدودیت‎های طراحی را کنار بزند و هر طرحی را به مرحله‎ی تولید برساند.

منبع : https://nanoindustry.ir//news/66000/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%AF%D9%86%D9%87%E2%80%8E%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%AA%DA%A9%D9%87-%D8%AF%D9%88%DA%86%D8%B1%D8%AE%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%81%DB%8C%D8%A8%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%A8%D9%86

نظر شما