سرمایه‌گذاری و افزایش برنامه‌های نقشه‌برداری ژنوم، عامل رشد بازار توالی‌یابی در جهان

تاریخ : ۰۸ مرداد ۱۳۹۸

تعداد بازدید : ۴۳۴

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

بررسی‌ها نشان می‌دهد که بازار توالی‌یابی DNA تا سال 2023 رشد 15 درصدی را تجربه کرده و به رقم 112 میلیون دلار می‌رسد. افزایش سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه و رشد برنامه‌های نقشه‌برداری ژنوم در جهان از جمله عوامل تاثیرگذار در رشد بازار این حوزه است.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که بازار جهانی توالی‌یابی DNA تا سال 2023 به رقم 112 میلیون دلار برسد در حالی که این رقم برای سال 2016 در حدود 41 میلیون دلار بوده است. بنابراین پیش‌بینی رشد 15 درصدی برای این بازار تا سال 2023 وجود دارد. دقت بالا، هزینه پایین و سرعت قابل توجه از جمله مزایای توالی‌یابی DNA است که موجب شده تا این روش نسبت به روش‌های مشابه مزیت بیشتری داشته باشد.

روش‌های توالی‌یابی جدید DNA نسبت به روش‌های توالی‌یابی پیشین از قیمت کمتری برخوردار بوده و بنابراین جذابیت زیادی در بازار دارد. این ادوات در حوزه‌های مختفل نظیر کشف زیست‌نشانگرها، مطالعات سرطان و پزشکی شخصی کاربرد وسیعی دارند. تقاضا برای توالی‌یابی در حال رشد شدیدی است.

در حال حاضر برنامه‌های نقشه‌برداری ژنوم در سراسر جهان رو به افزایش است و سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه نیز روند صعودی دارد که این عوامل در توسعه بازار توالی‌یابی نقش مهم ایفا می‌کند.

البته مسائلی نیز وجود دارد که اثر بازدارنده در توسعه بازار دارد که از آن جمله می‌توان به کمبود مهارت در این حوزه، محدودیت‌های قانونی و اخلاقی اشاره کرد.

استفاده از محاسبات ابری به عنوان ابزاری برای مدیریت داده‌ها نیز به توسعه این فناوری و بازار آن کمک می‌کند.  از نقطه نظر کشورها، می‌توان سهم بالایی برای آمریکا در این حوزه در نظر گرفت اما رشد بازار توالی‌یابی در سایر مناطق جهان رو به افزایش است. یکی از دلایل این رشد در کشورهای مختلف، افزایش سطح آگاهی نسبت به این فناوری و پتانسیل‌های آن است.

 

منبع : http://hitechnewsdaily.com/2019/07/refurbished-dna-sequencing-platforms-market-is-expected-reach-from-112-million-by-growing-and-leading-at-a-cagr-of-15-0-from-2017-to-2023/

نظر شما