درخت مصنوعی با کارایی ۳۶۸ برابر بیشتر از درخت معمولی

تاریخ : ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

تعداد بازدید : ۴۳۸

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

یک استارت آپ مکزیکی با استفاده از جلبک و فلز، درخت مصنوعی ساخته که قادر است 368 برابر یک درخت معمولی هوا را تصفیه کند.

درختان یکی از بهترین نعمت‌هایی هستند که برای پاکیزه کردن هوای زمین به انسان اعطاء شده‌اند اما درختان یک مشکل بزرگ دارند: آنها زمان زیادی برای رشد و به ثمر رسیدن نیاز دارند.

یک شرکت اخیرا درختی در مکزیک تولید کرده که می‌تواند 368 برابر یک درخت واقعی هوا را تصفیه کند. این درخت که بیواوربان (BioUrban) نام دارد توسط استارت‌آپ مکزیکی به نام بایومیتک (Biomitech) ساخته شده است که از جنس فلز بوده و در آن از جلبک برای پاکیزه کردن دی‌اکسیدکربن هوا استفاده شده است. این درخت مصنوعی قادر است آلودگی‌های هوا را رفع کرده و اکسیژن خالص را به طبیعت باز گرداند.

این درخت مصنوعی 4.2 متر طول داشته و عرضی نزدیک به 3 متر دارد و در آن از مواد زیستی برای ایجاد فتوسنتز استفاده می‌شود.

فتوسنتز فرآیندی است که در آن گیاهان با استفاده از دی‌اکسیدکربن، مواد آلی تولید می‌کنند. در این فرآیند آب و دی‌اکسیدکربن مصرف شده و با استفاده از انرژی خورشید، گلوکز و اکسیژن تولید می‌شود.

هدف این شرکت کمک به رفع آلودگی شهر مکزیکوسیتی است شهری که بیش از 20 میلیون نفر جمعیت داشته و در آن بیش از 5 میلیون خودرو تردد دارند.

این استارت‌آپ در سال 2016 فعالیت خود را آغاز کرده و تا کنون سه درخت مصنوعی در مرکز مکزیکوسیتی ساخته است. این درختان در شهر پوئبلا، کلمبیا و پاناما نیز نصب شده‌اند و عملکرد موفقیت آمیزی داشته‌اند. اکنون نیز این استارت آپ قصد دارد درختانی دیگر در مکزیک و چند درخت در مکزیکوسیتی و مونتری نصب کند.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، سالانه هفت میلیون نفر در جهان به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند. این مقدار تلفات تقریبا بیش از پنج برابر، ۱.۲۵ میلیون نفری است که هر ساله در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند. هزینه تولید هر یک از این درخت‌ها ۵۰ هزار دلار است

 

منبع : https://www.japantimes.co.jp/news/2019/08/15/world/science-health-world/metal-tree-cleans-polluted-air/#.XVR1N7h95qA:

نظر شما