ماکروسافت به دنبال ساخت حافظه برای کامپیوترهای کوانتومی

تاریخ : ۰۶ بهمن ۱۳۹۴

تعداد بازدید : ۱۳۱۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت ماکروسافت (Microsoft) درصدد انجام همکاری مشترک با یکی از تولیدکنندگان سخت‌افزار در آمریکا است. هدف از این همکاری مشترک ساخت حافظه‌های جدید برای سیستم‌های محاسبات کوانتومی است.

شرکت ماکروسافت قصد دارد با شرکت رامباس (Rambus) روی ساخت سیستم‌های حافظه برای نسل جدید محاسبات کوانتومی همکاری کند. معماری کامپیوترهای فعلی در حال رسیدن به محدودیت خود بوده و تقاضا برای سیستم‌هایی که قابلیت پردازش حجم عظیمی از اطلاعات را به صورت آنی داشته باشند، افزایش می‌یابد.
در حال حاضر، شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه فناوری اطلاعات روی محاسبات کوانتومی متمرکز شده‌اند و این فناوری را به‌عنوان فناوری راهبردی در نظر گرفته‌اند. به همین دلیل سرمایه‌گذاری کلانی در حال انجام در این حوزه است.
فناوری محاسبات کوانتومی دارای پتانسیل‌های بالایی بوده با این حال هنوز بخش‌های زیادی از قابلیت‌های این فناوری مورد آزمایش عملی قرار نگرفته است و توسعه آن به کندی پیش می‌رود. این در حالی است که سیستم‌های محاسبات کامپیوترهای فعلی به سرعت در حال رسیدن به محدودیت‌های خود بوده و نیاز جدی به ارائه جایگزینی برای این سیستم‌ها است.
اطلاعیه این همکاری مشترک توسط شرکت رامباس در ماه دسامبر سال گذشته پخش شد. این دو شرکت قصد دارند تا از پتانسیل و تخصص‌های یکدیگر برای ارائه معماری جدیدی در حافظه‌های با کارایی بالا استفاده کنند.

منبع : http://amigobulls.com/articles/microsoft-and-rambus-collaborate-on-emerging-quantum-computing-solutions

نظر شما