جذب سرمایه برای تجاری‌سازی واحد پردازش تصویر شبیه به مغز انسان

تاریخ : ۲۹ آبان ۱۳۹۶

تعداد بازدید : ۱۰۸۹

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت برین‌چیپ برای توسعه فناوری هوش مصنوعی خود 21.5 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. این شرکت به دنبال تجاری‌سازی ابزار آنالیز هوشمند تصاویر است که رفتاری شبیه به مغز انسان دارد.

شرکت برین‌چیب (Brain Chip) موفق به جذب 21.5 میلیون دلار سرمایه برای توسعه فناوری هوش مصنوعی شد. این شرکت قصد دارد با استفاده از این بودجه، تجاری‌سازی فناوری آنالیز ویدئو موجود خود را تسریع کند و همچنین اقدام به توسعه واحد پردازش نرومورفیک AKIDATM کند.
شرکت برین چیپ قصد دارد تا فعالیت‌های بازاریابی و فروش خود را از طریق راهبرادهای تجاری‌سازی توسعه دهد. این شرکت به‌دنبال توسعه نرم‌افزار آنالیز تصاویر ویدئوی و فناوری هوش مصنوعی موسوم به SNAP است.
فناوری SNAP قادر است خودبه‌خود یادبگیرد و اطلاعات را همانند انسان پردازش کند. این شرکت ماه گذشته اولین بار خود که نوعی کارت پردازشگر است را برای یکی از شرکت‌های خودروسازی در اروپا ارسال کرد. این اولین محصول تجاری از نوع سامانه‌های شبکه نرونی موسوم به SNN است که به صورت تجاری پیاده‌سازی شده و فروش آن مسیر توسعه محاسبات نرومورفیک را هموار می‌کند.
محاسبات نرومورفیک شاخه‌ای از هوش مصنوعی بوده که عملکری شبیه به نرون‌های مغز انسان دارد. محصولات این شرکت برای استفاده در خودروهای خودران و سامانه‌های کمکی برای رانندگی مناسب بوده و قرار است برای استفاده در این دو حوزه مورد ارزیابی قرار گیرند.
این سامانه محاسباتی که شرکت برین‌چیپ تولید کرده از سرعت بالایی برای پردازش برخوردار بوده و نسبت به روش‌ها و ابزارهای فعلی مصرف انرژی کمتری دارد.

منبع : http://www.proactiveinvestors.com.au/companies/news/186453/brainchip-holdings-attracts-215m-for-artificial-intelligence-technology-186453.html

نظر شما