هوش مصنوعی گوگل، هوش مصنوعی طراحی می‌کند!

تاریخ : ۱۴ آذر ۱۳۹۶

تعداد بازدید : ۱۳۰۲

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

گوگل هوش مصنوعی به نام AutoML ساخته که این هوش مصنوعی قادر به تولید هوش مصنوعی دیگری است. در واقع قابلیت خلق یک هوش مصنوعی جدیدی با کارایی‌های بسیار بالا توسط AutoML وجود دارد.

محققان بخش مغز گوگل اعلام کردند که هوش مصنوعی موسوم به AutoML را ساخته‌اند. این هوش مصنوعی قادر است خود هوش مصنوعی دیگری تولید کند. در واقع هوش مصنوعی گوگل می‌تواند، چیزی شبیه به خود را خلق کند گویی که قابلیت فرزندآوری در هوش مصنوعی قرار داده شده است.
AutoML همانند یک شبکه عصبی کنترل کننده عمل می‌کند و یک شبکه هوش مصنوعی جدید برای انجام کار ویژه‌ای را طراحی می‌کند. این هوش مصنوعی فرزند، که محققان آن را NASNet نام گذاری کرده‌اند، قادر به تشخیص انسان‌ها، ماشین‌، کوله پشتی و چراغ راهنمایی و غیره است به‌طوری که می‌تواند این اجسام را از داخل فیلم ضبط شده شناسایی کند.
AutoML عملکرد NASNet را ارزیابی کرده و از اطلاعات به‌دست آمده از این ارزیابی، برای بهبود فرزند خود استفاده می‌کند و این فرآیند هزاران بار تکرار می‌شود.
filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820
زمانی که محققان گوگل این سامانه را به‌صورت عملی مورد آزمایش و ارزیابی قرار دادند دریافتند که عملکرد آن بهتر از دیگر سامانه‌های کامپیوتری ناظر است.
این گروه تحقیقاتی نشان دادند که NASNet با دقت 82.7 درصد کار می‌کند که این رقم 1.2 درصد بیشتر از نتایجی است که پیش از این ثبت شده است.
یادگیری ماشینی قابلیتی است که بسیاری از سیستم‌های هوش‌مصنوعی از آن برای انجام فعالیت‌های خاصی استفاده می‌کنند. منطق پشت یادگیری ماشینی بسیار ساده‌ است، الگوریتمی در این سامانه‌ها وجود دارد که با ورود اطلاعات زیاد، خود را اصلاح کرده و ارتقاء می دهد. چنین فرآیند بهبود سازی نیاز به زمان و تلاش‌ زیادی دارد. ایجاد امکان تولید خودکار هوش مصنوعی دقیق توسط یک هوش مصنوعی دیگر، این امکان را فراهم می‌کند که هوش مصنوعی مادر براساس نیاز، هوش‌های مصنوعی جدید تولید کند.
NASNet که توسط هوش مصنوعی گوگل ساخته شده دارای کاربردهای متعددی است. این فناوری را می‌تواند برای بهبود فناوری‌های خودروهای خودران استفاده کرد. این هوش مصنوعی به خودرو کمک می‌کند تا اجسام پیرامون را بهتر و دقیق‌تر شناسایی کند.

منبع : http://www.sciencealert.com/google-s-ai-built-it-s-own-ai-that-outperforms-any-made-by-humans

نظر شما