سرمایه‌گذاری ۲.۳ بیلیون پوندی دولت بریتانیا در بخش هوش مصنوعی

تاریخ : ۳۰ تیر ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۱۳۰۷

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

با هدف توسعه هوش مصنوعی در بریتانیا، دولت این منطقه 2.3 بیلیون پوند برای سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این بودجه می‌تواند منجر به راه‌اندازی مرکز تحقیقاتی جدید و ایجاد 1600 فرصت شغلی شود.

دولت بریتانیا قصد دارد تا 2.3 بیلیون پوند ( 2.61 بیلیون یورو) برای ارتقاء استعدادها در حوزه هوش مصنوعی در بخش خصوصی سرمایه‌گذاری کند. با این کار بیش از 1600 فرصت شغلی و یک مرکز نوآوری نیز ایجاد می‌شود.

 براساس اطلاعاتی که دولت بریتانیا منتشر کرده، این مرکز جدید با هدف تامین نیاز در حال رشد در بخش هوش مصنوعی ایجاد خواهد شد.

پیش از این چند شرکت خصوصی پیشرو نشستی با دولت بریتانیا داشتند که هدف از این نشست کمک به افزایش سرمایه‌گذاری در بخش‌های کلیدی در این منطقه بود. ماحصل این نشست، تصمیم اخیر دولت بریتانیا است که قرار است در طی 5 سال آتی در حوزه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کلانی داشته باشد. یکی از خروجی‌های این سرمایه‌گذاری، راه‌اندازی دومین مرکز داده بریتانیا تا سال 2019 است این درحالی است که مرکز موبادالا با بودجه 300 میلیون پوندی اروپا در بریتانیا در حال راه‌اندازی است. با ایجاد این مرکز، 200 فرصت شغلی در طول 3 سال آتی ایجاد خواهد شد.

شرکت‌های بزرگی نظیر Ocado, Amazon, Rolls Royce, McKinsey & Company و Quantum Black با دولت بریتانیا درباره این سرمایه‌گذاری در بخش هوش مصنوعی مذاکره کرده‌اند. Quantum Black یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه آنالیز پیشرفته است که به شرکت‌های دیگر کمک می‌کند تا خدمات بهتری ارائه کنند و با این کار به اقتصاد بریتانیا کمک شایانی کنند.

نماینده دولت بریتانیا در این باره می‌گوید: « ما در اروپا در بخش هوش مصنوعی پیشرو هستیم و قصد داریم این موقعیت را همچنان حفظ کنیم. من به کشورهای دیگر منطقه نظیر فرانسه احترام می‌گذارم و عملکرد آنها را ستایش می‌کنم اما واقعیت این است که سرمایه‌گذاری در بخش هوش‌مصنوعی در بریتانیا مهم‌تر از دیگر مناطق اروپا نظیر فرانسه، آلمان یا سوئد است.»

دولت بریتانیا برای کارآفرینانی که قصد راه‌اندازی استارت‌آپ در حوزه هوش مصنوعی داشته باشند، برنامه‌ای ویژه برای اعطاء ویزا دارد.

پیش از این دولت بریتانیا در سال 2017 بودجه 75 میلیون پوندی برای توسعه هوش مصنوعی و 200 دوره دکتری در این حوزه اختصاص داده بود.

 

منبع : https://www.consultancy.uk/news/17643/mckinsey-and-quantum-black-back-governments-23-billion-ai-boost

نظر شما