جذب حمایت مالی برای توسعه کسب و کار در حوزه توالی‌سنجی

تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۷۵۷

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت تن‌ایکس‌ژنومیکس (10X Genomics) موفق به جذب حمایت مالی برای توسعه کسب و کار خود در سال 2019 شده است. این شرکت صاحب فناوری توالی‌سنجی DNA بوده و همچنین با ترکیب شیمی، بیوانفورماتیک و میکروسیال اقدام به توسعه فناوری آنالیز سلولی می‌کند.

بازار جهانی ژنومیک در حال گسترش است و شرکت‌ها تلاش دارند تا سهمی از این بازار بزرگ داشته باشند. اخیرا سه شرکت سرمایه‌گذاری  اقدام به سرمایه‌گذاری صد میلیون دلاری روی استارت‌آپی کرده‌اند.

تن‌ایکس‌ژنومیکس (10X Genomics) 7 سال قبل راه‌اندازی شد و در حال حاضر با سرعت در حال رشد است. این شرکت اخیر اعلام کرد که موفق به جذب حمایت مالی جدیدی شده است. این شرکت در حوزه ابزارهای انالیزی و نقشه‌برداری ژن فعالیت دارد.

تن‌ایکس‌ژنومیکس یکی از شرکت‌های موفق در حوزه نقشه‌برداری ژنوم بوده به‌طوری که از سال 2015 تا 2017 درآمد این شرکت 20 برابر شده است. تن‌ایکس‌ژنومیکس دفتر و کارخانه‌ای در کالیفرنیا راه‌اندازی کرده و فعالیت‌ جدی در سنگاپور و چین دارد. به گفته مسئولان این شرکت، تن‌ایکس‌ژنومیکس قصد دارد وارد بازار در حال رشد آسیا شود بنابراین تا چند ماه آینده 200 کارمند جدید استخدام خواهد کرد.

ساکسونوف مدیرعامل این شرکت می‌گوید: « ما در طول یک سال گذشته رشد و گسترش قابل توجهی را تجربه کردیم. این سرمایه‌گذاری جدید به ما اجازه می‌دهد تا این مسیر را در سال 2019 نیز ادامه دهیم و در نهایت بتوانیم روی زندگی میلیاردها نفر در سراسر جهان تاثیرگذار باشیم. نکته جالب این است که ما تازه شروع کرده‌ایم.»

تن‌ایکس‌ژنومیکس روی تجاری‌سازی فناوری توالی‌سنجی DNA کار می‌کند و از سه سال قبل فروش محصولات خود را به دانشگاه‌ها و بخش دولتی و همچنین آزمایشگاه‌های توسعه دارو آغاز کرده است. این شرکت سال 2018 موفق به کسب 70 میلیون دلار درآمد شده است که پیش‌بینی می‌شود با افزایش تقاضا در بازار و بهبود فناوری این شرکت، درآمد تن‌ایکس‌ژنومیکس باز هم افزایش یابد.

این شرکت با ترکیب شیمی، بیوانفورماتیک و میکروسیال اقدام به توسعه فناوری آنالیز سلولی می‌کند.  تن‌ایکس‌ژنومیکس چندی پیش فناوری برای مشخصه‌یابی و بیان ژن در حجم بالا را ارائه داد.

منبع : https://venturebeat.com/2019/01/03/this-ai-system-can-design-rna/

نظر شما