همگرایی هوش‌مصنوعی و توالی‌سنجیDNA

تاریخ : ۲۳ دی ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۸۵۳

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت فرلی با ترکیب فناوری توالی‌سنجی DNA و هوش مصنوعی، توانمندی قابل توجهی در اختیار محققان و پژوهشگران حوزه پزشکی قرار داده است. این شرکت اخیرا در حاشیه کنفرانس CES به معرفی این توانمندی به شرکت‌های مختلف پرداخته است.

مسئولان شرکت فرلی (Frelii) در حاشیه کنفرانس CES در نوادا، نشست‌هایی با شرکت‌های فعال در حوزه‌های پزشکی و بیمه داشتند، شرکت‌هایی که می‌توانند پتانسیل همکاری مشترک با فرلی را داشته باشند. در این نشست‌ها، تیم شرکت فرلی درباره پیشرفت‌های انجام شده در سامانه‌های هوش مصنوعی و تاثیر آن روی توالی‌سنجی DNA و ژنومیک گفتگو کردند.

فرلی یکی از شرکت‌های فعال در حوزه توالی‌سنجی و هوش منصوعی بوده که به دنبال بهبود کیفیت زندگی مردم است. این شرکت فناوری توالی‌سنجی خود را بهبود داده به‌طوری که دقت آن 99 درصد برای کل ژنوم و99.999 درصد برای توالی‌های اکسوم رسیده است.

یان جنکینس، مدیرعامل شرکت فرلی می‌گوید: «تغییر سریع توالی‌سنجی DNA مبتنی بر هوش مصنوعی در حال ایجاد دیدگاه‌های تازه‌ای در ژنوم بوده که پیش از این چنین دیدگاه‌هایی وجود نداشته است. فرلی روی هر نقطه از اطلاعات به‌دست آمده از ژنوم و آنالیز آن تمرکز دارد به‌طوری که تلاش دارد تا این اطلاعات را به هم ربط دهد. در حالی که این راهبرد به‌صورت بنیادین با توالی‌سنجی رایج DNA تفاوت دارد. با این فناوری جدید ما60 میلیون نقطه اطلاعات در توالی‌سنجی به‌دست آورده‌ایم در حالی که این رقم برای روش‌های رایج 400 تا 700 هزار است.»

شرکت‌ها سعی دارند تا از تجربه شرکت فرلی در توالی‌سنجی DNA و هوش مصنوعی برای توسعه فعالیت‌های خود و کاهش وقت و انرژی صرف شده برای انجام کارها استفاده کنند. کیت‌های توالی‌سنجی فرلی نسبت به کیت‌ها موجود در بازار توانمندی و خروجی بهتری دارند.

مدیرعامل فرلی می‌گوید: «ترکیب هوش مصنوعی و توالی‌سنجی DNA بسیار سودمند بوده و می‌تواند بسیاری از نقاط تاریک را در حوزه علم و فناوری روشن کند و به‌ شرکت‌های فعال در حوزه سلامت کمک شایانی نماید. با این فناوری می‌توان به جای سعی و خطا، از آزمایش‌های دقیق استفاده کرد.

یکی از حوزه‌هایی که می‌توان از همگرایی هوش مصنوعی و توالی‌سنجی DNA استفاده کرد، بهینه‌سازی فناوری پزشکی مبتنی بر کانابیس (ماده موثر گیاه شاهدانه) است.

 

منبع : https://www.businesswire.com/news/home/20190111005301/en/Frelii-Speaks-Potential-Partners-CES-Future-AI

نظر شما