استقبال قابل توجه از فروش کیت‌ تست‌های DNA در سایت آمازون

تاریخ : ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

تعداد بازدید : ۷۱۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

توالی‌سنجی DNA فرصت‌های جالب توجهی در حوزه تشخیص طبی ایجاد کرده و در حال حاضر محصولات این حوزه وارد بازار شده است. شرکت‌ها به دنبال کاهش هزینه توالی‌سنجی هستند تا این فناوری به عنوان روشی رایج برای تشخیص بیماری‌ها استفاده شود.

معمولا زمانی که بیمار وارد بیمارستان می‌شود برای تشخیص دقیق بیماری به آزمایش‌های مختلفی نیاز دارد که این آزمایش‌ها زمان‌بر بوده و می‌تواند روی روند درمان تاثیرگذار باشد. علاوه‌براین، چنین روش تشخیصی نمی‌تواند به عنوان ابزاری برای درمان شخصی استفاده شود.

اما نوآوری‌های انجام شده در حوزه تشخیص با DNA می‌تواند به پزشک کمک کند تا به صورت شخصی برای هر فرد روش درمانی منحصر به فردی ارائه کند که این کار هم کارایی درمان و هم هزینه را کاهش می‌دهد. در واقع راهکار اصلی، توالی‌سنجی DNA است.

توالی‌سنجی کلید تحول در حوزه ژنومیک بوده و می‌تواند اطلاعات جالب توجهی از هر فرد ارائه دهد. پروژه ژنوم انسان در سال 2003 با بودجه 3 میلیارد دلار انجام شد تا نقشه ژنوم انسان استخراج شود. این هزینه در سال 2006 به رقم 20 میلیون دلار رسید و در حال حاضر به کمتر از 1000 دلار رسیده است.  در سال گذشته، کیت‌های تست DNA یکی از اقلام داغ فروش در سایت آمازون بوده است.

اطلاعات اخیر نشان می‌دهد که قیمت توالی‌سنجی DNA با سرعتی بیش از قانون مور در حال کاهش است که پیش‌بینی می‌شود در آینده بسیار نزدیک این رقم به کمتر از 100 دلار خواهد رسید. در نتیجه توالی‌سنجی DNA می‌تواند فرصت‌های تازه‌ای در حوزه تشخیص بیماری‌ها ایجاد کند.

این راهبرد مزیت‌های مختلف دارد، با استفاده از آن می‌توان به‌صورت غیرتهاجمی آزمون تشخیص بیماری را انجام داد و امکان تشخیص مستعد بودن یک فرد به ابتلا به بیماری خاصی را دارد.

یکی از چشم‌اندازهای مهم توالی‌سنجی DNA ایجاد فرصت‌های تازه در حوزه درمان سرطان است. در حال حاضر تحقیقات متعددی در این بخش انجام شده است. پیش‌بینی می‌شود که بتوان در آینده نزدیک از فناوری DNA برای انتخاب آزمون‌ها و روش‌های درمانی صحیح به‌منظور مقابله با سرطان استفاده کرد.

در حاضر شرکت‌های متعددی در این حوزه فعالیت‌ داشته و محصولات خود را به بازار عرضه می‌کنند.

منبع : https://www.livewiremarkets.com/wires/the-future-of-dna-technology

نظر شما