فراخوان‌ نوپاهای فناوری‌های همگرا تا ۲۰ فروردین ۹۸ تمدید شد

تاریخ : ۰۵ فروردین ۱۳۹۸

تعداد بازدید : ۱۵۵۱

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

به دنبال مشکلات فنی پیش‌آمده در ثبت طرح برخی متقاضیان، مهلت ارسال آثار فراخوان تمدید شد و علاقه‌مندان می‌توانند تا مورخ ۲۰ فروردین‌ماه ۱۳۹۸ نسبت به ارسال طرح‌های خود از طریق سایت رسمی مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا (nbic.ir) اقدام کنند.

به دنبال بازخورد مخاطبان نسبت به مشکلات پیش‌آمده در ثبت طرح خود در سامانه اینترنتی فراخوان نوپاهای همگرا، مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا مهلت ارسال طرح در این فراخوان را برای بار دوم تا ۲۰ فروردین‌ماه ۱۳۹۸ تمدید کرد. علاقه‌مندان می‌توانند پس از ثبت‌نام و معرفی محصول استارت‌‌آپی خود در سامانه مربوطه، پس از طی کردن مراحل داوری، فعالیت خود را در مجموعه‌های حامی کسب و کار، ادامه دهند. شایان ذکر است که این دوره از فراخوان به دنبال برگزاری اولین فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا و استقبال متقاضیان در تابستان ۹۷ برگزار شده است.

 

فناوران، شرکت‌های نوپا و پژوهشگران به عنوان طرف عرضه، شرکت‌های صنعتی و سرمایه‌گذاران خطرپذیر به عنوان طرف تقاضا و شتاب‌دهنده‌ها به عنوان رابط عرضه و تقاضا از جمله مخاطبان این فراخوان هستند. این برنامه‌ می‌­تواند پلتفرم لازم را برای شناسایی دستاوردهای فناوران و نوآوران کشور در حوزه فناوری­‌های همگرا، حمایت از آن‌ها تا شکل‌گیری تیم کارآفرین و معرفی آن‌ها به توسعه‌دهندگان کسب و کار و همچنین سرمایه‌گذاران فراهم آورد. به دلیل آشنا نبودن فناوران با فرآیند توسعه محصول و توسعه کسب و کار، بعد از شناسایی نوپاهای فناور و نوآور، افراد با حمایت مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا در یک دوره پیش شتابدهی، فرصت آن را خواهند داشت تا با این موارد آشنا شوند و بتوانند محصول استارت‌آپ خود را اعتبارسنجی کنند.

 

فناوران می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت فراخوان، اقدام به ثبت طرح‌ کنند. پس از داوری طرح‌های منتخب انتخاب می‌شود و برای مصاحبه حضوری دعوت می‌شوند تا از طرح خود دفاع کنند. استارت‌آپ‌های منتخب در فرآیند داوری، وارد دوره پیش‌شتابدهی می‌شوند که در این دوره می‌توانند محصول کسب‌و‌کار خود را اعتبارسنجی نمایند. استارت‌‌اپ‌هایی که در دوره پیش‌شتابدهی موفق بوده و بتوانند از این مرحله عبور کنند، به مراکز حامی توسعه کسب و کار معرفی خواهند شد.

 

محورهای اصلی این فراخوان در حوزه‌های سلامت، دارو و درمان، محیط زیست، آب و انرژی، زیست فناوری، تجهیزات و ملزومات پزشکی و مواد آرایشی و بهداشتی است. یکی از تغییرات دومین فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا نسبت به فراخوان اول، قرار گرفتن محورهای ویژه در آن است. محورهای ویژه عموماً مواردی هستند که جزو نیازهای فعلی کشور، مراکز حامی توسعه کسب و کار و صنایع بوده و در صورتی که محصول استارت‌آپ‌ها، در این حوزه باشد برنامه ویژه برای حمایت از روند توسعه کسب و کار آن‌ها در دست خواهد بود.  محورهای ویژه این فراخوان سه حوزه رابطه مغز و رایانه، چاپگرهای زیستی سه بعدی، نسل جدید توالی‌یابی، آب و انرژی است.

 

علاقه‌مندان می‌توانند تا مورخ ۲۰ فروردین‌ماه ۱۳۹۸ طرح‌های خود را در nbic.ir/nopa ثبت کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به کانال مرکز در پیام‌رسان بله و سروش به آدرس NBICstartups@ مراجعه کنند. 

 

 

نظر شما