تجهیز زیرساخت‌ها در حوزه توالی‌سنجی

تاریخ : ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

تعداد بازدید : ۷۶۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

مرکز ژنتیک گریین وود با سرمایه‌گذاری 1.75 میلیون دلاری اقدام به توسعه زیرساخت در حوزه توالی‌سنجی DNA کرده است تا با این کار به شرکت‌ها و محققان منطقه گریین‌وود کمک کند.

مرکز ژنتیک گریین وود با سرمایه‌گذاری 1.75 میلیون دلاری قصد دارد تا زیرساخت تازه‌ای برای تحقیقات در حوزه توالی‌سنجی ایجاد کند. این بودجه برای ساخت و تجهیز بخشی از ساختمان مربوط به تحقیقات ماهی‌گورخری استفاده می‌شود.

دراین مرکز قرار است از سامانه توالی‌سنج شرکت نوواسی (NovaSea) استفاده شود. استیو اسکینر مدیر مرکز گریین‌وود می‌گوید: « نوواسی صاحب یکی از قوی‌ترین تجهیزات توالی‌سنج است که قرار است این دستگاه با همکاری  مرکز ژنتیک انسانی کلیمسون تهیه شده و در این مرکز جدید استفاده شود.»

اسکینر می‌افزاید: « این دستگاه هم می‌تواند ظرفیت توالی‌سنجی DNA ما را افزایش دهد و هم قابلیت‌تشخیص بیماران را برای توالی‌سنجی تمام ژنوم فراهم آورد. همچنین از این دستگاه می‌توان برای  مطالعه روی مدل‌های ماهی‌گورخری استفاده کرد که نتایج آن برای بهبود تحقیقاتی روی بخش سلامت و کیفیت زندگی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.»

در ماه اکتبر سال گذشته این مرکز اقدام به راه‌اندازی بخشی جدید به نام هازل اند بیل آلین کرد. در این مرکز روی ماهی گورخری نیز کار می‌شود، ماهی که 70 درصد از ژنوم آن با انسان مشترک است.

ادیت چایلدس می‌گوید: « گریین‌وود میزبان شرکت‌ها تراز اول جهان و محققان پیشرو است که در صنعت علوم زیستی فعالیت داشته و نقش مهمی در مقیاس جهانی دارند. افزوده شدن فناوری توالی‌سنجی می‌تواند شتاب بیشتری به توسعه دستاوردهای این گروه‌ها داشته باشد.»

منبع : http://www.indexjournal.com/news/breaking/greenwood-genetic-center-making-m-on-campus-investment/article_2f04cedc-a4d1-5eeb-9ae7-52b9ecaa034d.html

نظر شما