آغاز سومین دوره پیش شتابدهی استارت‌آپ‌های منتخب دومین فراخوان در برج فناوری دانشگاه امیرکبیر

تاریخ : ۱۹ خرداد ۱۳۹۸

تعداد بازدید : ۱۳۲۶

3 امتیاز از 2 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

دومین فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا از ابتدای دی ماه سال 97 آغاز گردید و بنا بود تا ابتدای اسفندماه سال قبل به پایان برسد. با توجه به استقبال فناوران از این فراخوان بعد از دوبار تمدید مهلت ثبت نام، این زمان تا پایان روز بیستم فروردین ماه سال جاری به طول انجامید.

 

در مجموع بیش از 80 طرح از سوی استارت‌آپ‌ها به دبیرخانه فراخوان ارسال شد. همزمان با فرآیند ارسال طرح به دبیرخانه فراخوان با توجه به همکاری‌های صورت گرفته با پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و تهران، مرکز نوآوری دانشگاه خواجه نصیر و دانشگاه امیرکبیر بیش از 120 طرح از سوی این مراکز نیز دریافت شد که پس از بررس تمامی طرح‌های دریافتی، 12 استارت‌آپ برای حضور در مرحله بعد فراخوان تأیید شد.

در این مرحله نوپاهای منتخب در مراحل داوری می‌بایست در برنامه توسعه کسب و کار مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا وارد شوند تا هم در زمینه توسعه محصول و هم کسب و کار خودشان بتوانند با حمایت‌های این مرکز استارت‌آپ خودشان را ارتقا دهند. در مرحله اول این تیم‌ها وارد دوره پیش شتابدهی خواهند شد که به مدت 3 ماه و 12 جلسه سعی می‌کند کسب و کار فناوران را به چالش بکشد تا تصور آن‌ها از این حوزه واقعی تر شوند و بتوانند تصمیم درستی برای کسب و کار خودشان بگیرند. این دوره توسط مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا برگزار خواهد شد که امسال با حمایت مدیریت فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در برج فناوری ابن سینا این دانشگاه برگزار خواهد شد.

در طی این دوره از قسمت‌های مختلف زیر مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که می‌توانند خدمات مناسبی را جهت توسعه کسب و کار نوپاهای حاضر در این برنامه به آن‌ها ارائه دهند دعوت خواهد شد تا در طی جلسات مختلف خدمات خودشان را به آن‌ها معرفی کنند. در کنار آن، در هر جلسه از شرکت‌های دانش بنیان موفق دعوت خواهد شد تا با حضور در این دوره تجربیات خودشان را از فرآیند توسعه کسب و کار و محصول در کشور با فناوران در میان بگذارند. این هم افزایی بین فناوران نوپا و شرکت‌های دانش بنیان پیش رو می‌تواند زمینه تعامل و پیشرفت خوبی را برای آن‌ها فراهم نماید.

 

 

نظر شما