دستکش سنخگو برای کمک به افراد ناشنوا

تاریخ : ۰۳ آذر ۱۳۹۸

تعداد بازدید : ۶۷۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

دو دانشجو موفق به ساخت دستکش هایی شدند که به افراد ناشنوا کمک می کند تا با دیگران ارتباط برقرار کنند.

دانشجویان دانشگاه واشنگتن به نام‌های تامی پریور و نوید آزودی دستکش‌هایی به نام SignAloud اختراع کردند تا بتوانند با استفاده از آنها زبان اشاره آمریکا (ASL) را به متن و کلام ترجمه کنند.

آزودی درباره این فناوری می‌گوید: « دسترسی داشتن به ارتباطات از حقوق اولیه انسانی است و هر فرد نیازمند است که بخشی از یک اجتماع جهانی باشد. اما، آن‌ها که کر و لال هستند متفاوت از دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. آن‌ها از زبان اشاره استفاده می‌کنند در حالی که سایر افراد به طور کلامی صحبت می‌کنند. این سبب وضعیت نامساعدی برای افراد کر و لال می‌شود.»

پریور در ادامه توضیح می‌دهد: «   دستکش‌ها به کمک حسگرهایی کار می‌کنند که روی دست و مچ قرار می‌گیرد تا بتوانند وضعیت دست و حرکات آن را محاسبه کنند. دستکش‌ها سپس این اطلاعات را برای پردازش بعدی با بلوتوث به کامپیوتر می‌فرستند. زمانی که کامپیوتر اطلاعات را می‌شناسد آن‌ها را به متن و واژه‌های مربوطه ترجمه کرده و به خروجی می‌فرستد.»

دانشگاه واشنگتن گزارش کرد طرح اولیه این دو جوان جایزه ده هزار دلاری Lemelson-MIT program را از آن خود کرده است.

پریور می‌افزاید: «در حال حاضر، در بازار هیچ مترجم زبان اشاره ای به شکل تجاری شده وجود ندارد. با این اختراع، بیش از 70 ملیون نفر به سطح جدیدی از استقلال می‌رسند.»

منبع : https://abc7news.com/technology/these-gloves-translate-sign-language-into-speech/1314488/

نظر شما