توسعه محصول تجاری در مسابقه چاپ بافت‌های انسانی

تاریخ : ۰۸ دی ۱۳۹۸

تعداد بازدید : ۸۹۷

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا پس از اجرای رویداد توسعه بافت و چالش جوهرهای زیستی، اقدام به برگزاری مسابقه چاپ بافت‌های انسانی با رویکرد توسعه محصول تجاری کرده است. مخاطبان می‌توانند با مراجعه به سایت رسمی مرکز، بخش فراخوان‌های نوآورانه نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام و شرکت در این مسابقه اقدام نمایند.

طراحی و توسعه بافت‌های مناسب به منظور جایگزینی بافت‌های آسیب‌دیده از جمله موضوعات نوظهور و جذاب در حوزه مهندسی بافت است که توجه متخصصان این امر را به خود جلب کرده است. نیاز بالای جامعه پزشکی به بافت و ارگان و همچنین تعداد بسیار پایین افراد اهداکننده عضو در مقایسه با میزان تقاضا از جمله دلایل اهمیت این حوزه تحقیقاتی است. یکی از جدیدترین روش‌ها در این حوزه، استفاده از چاپگرهای زیستی به منظور چاپ بافت انسانی است.

 

چاپ بافت‌های پوست و استخوان به عنوان صورت مسئله این مسابقه انتخاب شده است. تشکیل گروهی حرفه‌ای، انتخاب مشاورانی متخصص و داشتن رویکرد توسعه تجاری محصول از معیارهای پذیرش شرکت‌کنندگان است.

 

هدف غایی مسابقه چاپ بافت‌های انسانی، ارائه محصول به سرمایه‌گذاران و جذب سرمایه است. محصولاتی به سرمایه‌گذاران ارائه می‌شوند که در فرایند مسابقه نتایج موفقیت‌آمیزی از آزمون‌های in vitro و in vivo داشته باشند.

 

مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا جوایز ویژه‌ای را برای شرکت‌کنندگان برتر در نظر گرفته است. هزینه انجام آزمون‌های in vitro و in vivo نیز توسط مرکز پرداخت خواهد شد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط شرکت در مسابقه چاپ بافت‌های انسانی، روش‌های ارزیابی و جوایز مسابقه به سایت رسمی مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا مراجعه کنید.

نظر شما