ارائه فناوری سیستم روی تراشه برای استفاده در تجهیزات پوشیدنی، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء

تاریخ : ۲۴ دی ۱۳۹۸

تعداد بازدید : ۹۶۹

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه طراحی تراشه، فناوری برای تولید سیستم روی تراشه با سرعت بالا ارائه کرده است که در حوزه هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء کاربرد زیادی دارد.

شرکت زدگلو (zGlue) یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید تراشه برای استفاده در بخش هوش مصنوعی و اینترنت اشیا است. این شرکت به تازگی بسته‌ای به نام ChipBuilder Pro را به بازار عرضه کرده است که می‌تواند در تجهیزات اینترنت اشیا و هوش مصنوعی استفاده شود.

براساس اطلاعات منتشر شده، تعداد تجهیزات متصل به اینترنت اشیا تا سال 2030 به 125 میلیارد دستگاه می‌رسد که این رقم در سال 2017 در حدود 27 میلیارد بوده است بنابراین یک رشد سالانه 12 درصدی در انتظار این فناوری است.

برای این که رشد دست‌یافتنی و قابل تحقق باشد رهیافت‌هایی برای طراحی تراشه‌های انعطاف‌پذیر مورد نیاز است. از این رو شرکت زدگلو به دنبال تامین این تقاضا در بازار است. این شرکت به دنبال ایجاد یک سامانه‌ کامل روی تراشه است به طوری که بتوان در مدت زمان چند هفته کل یک سیستم را روی تراشه ایجاد نمود.

در حالت رایج، روش‌های ساخت سیستم روی تراشه معمولا چند سال زمان می برد. مینگ ژانگ، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت زدگلو می‌گوید: « با رشد سریع اینترنت اشیا و هوش مصنوعی، نیاز به افزایش سرعت در طراحی و توسعه تجهیزات است. از این رو ما سامانه‌ای ارائه کردیم که با استفاده از آن می‌توان نسل بعدی سیستم‌های پوشیدنی و نوآورانه روی تراشه را ایجاد کرد.»

ChipBuilder Pro یک بسته طراحی و تولید سریع سامانه روی تراشه است که می‌توان با استفاده از آن به کارآفرینان و توسعه دهندگان کمک کرد تا ادوات قابل پوشیدن را به سرعت توسعه دهند. یک تراشه سفارشی می‌تواند از چیپلت‌های موجود در بازار که توسط شرکت‌های مختلف تولید شده، در قالب یک محصول ایجاد شده باشد. ChipBuilder Pro فناوری است که می‌تواند مدل‌ کسب و کار رایج در بازار نیمه‌هادی را دگرگون کند. شرکت‌های بزرگ و کوچک در حال بررسی هستند تا دریابند که چگونه می‌توانند فناوری زدگلو را با راهبردهای توسعه ای خود مطابقت. دهند. گوگل دو پروژه آزمایشی با همکاری زدگلو و انتمیکرو دارد.

زدگلو یکی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات طراحی و ساخت تراشه برای کاربری هوش مصنوعی و اینترنت اشیا است که برای بازار تجهیزات قابل پوشیدنی و پزشکی فناوری ارائه می‌دهد.

 

منبع : https://www.prweb.com/releases/zglue_launches_chipbuilder_pro_to_quickly_and_easily_enable_the_next_generation_of_consumer_experiences_on_iot_and_ai_powered_devices/prweb16812733.htm

نظر شما