فراخوان «نوپاهای فناوری‌های همگرا» / مهلت ثبت‌نام تا پایان فروردین ماه

تاریخ : ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۶۳۳

2 امتیاز از 1 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

مرکز "فناوری‌های همگرا"ی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف شناسایی استارتاپ‌های فعال در حوزه فناوری‌های همگرا (NBIC) و توسعه کسب و کار آن‌ها، فراخوان «نوپاهای فناوری‌های همگرا» را منتشر کرد.

امروزه، دیگر یک رشته یا زمینه فنی خاص، بدون تلفیق و همگرایی طیف وسیعی از علوم و فناوری‌ها نمی‌تواند برای حل یک چالش مشترک فرارشته‌ای مورد استفاده قرار گیرد. از این رو است که در سال‌های اخیر پژوهشگران و صنعتگران به دنبال توسعه حوزه‌های بین‌رشته‌ای بوده‌اند تا از این رهگذر بر مشکلات حال حاضر جهان فایق آیند.

 

در این راستا مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی و فناوری چهارمین فراخوان "نوپاهای فناوری‌های همگرا" را منتشر کرد. علاقه‌مندان برای شرکت در این فراخوان تا پایان فروردین ماه سال آینده فرصت دارند. این فراخوان فرصتی به کسب و کارهای نوپا می‌دهد تا در مسیر توسعه محصول خود قرار گیرند و با اصول بازار آشنا شوند.

 

البته برای رسیدن به این هدف دوره‌های پیش شتابدهی برای تیم‌های برگزیده برگزار می‌شود که در آن‌ها با حضور اساتید برجسته تیم‌ها آموزش می‌بینند. در سه دوره گذشته این فراخوان تیم‌های مختلفی حضور داشتند که موفق به توسعه محصول خود و ارتباط با سرمایه گذار شدند.

 

ایجاد بستری برای تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی محققان و جامعه علمی کشور در حوزه فناوری های همگرا، شناسایی و توانمندسازی گروه های فناور و آشنا کردن آن‌ها با فرآیند توسعه محصول و دنیای کسب و کار و تجاری سازی، معرفی فرصت‌های کسب و کار مبتنی بر نیازهای فعلی کشور و مراکز توسعه دهنده کسب و کار به جامعه محققان و فناوران و به هم رسانی فناوران، سرمایه گذاران و توسعه دهندگان کسب و کار برای تجاری‌سازی محصولات نوآورانه از اهداف انتشار این فراخوان است.

 

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاعات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استارتاپ‌های نوپا در این حوزه می‌توانند برای ثبت‌نام در این فراخوان به سایت اینترنتی http://nbic.ir/page/5033/250 مراجعه کنند.

منبع : https://nbic.ir/page/5033/250

نظر شما