تمدید مجدد چهارمین فراخوان حمایت از طرح‌های فناورانه حوزه فناوری‌های همگرا

تاریخ : ۰۹ تیر ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۱۱۴۲۹

4.3 امتیاز از 4 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

با توجه به درخواست مکرر مخاطبان، مهلت شرکت در چهارمین فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا تا ۱۵ تیرماه ۱۳۹۹ تمدید شد. متقاضیان می‌توانند با ورود به سایت رسمی مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا منوی فراخوان‌های نوآورانه نسبت به تکمیل فرم ثبت طرح اقدام کنند.شایان ذکر است ۱۵ تیرماه آخرین مهلت ارسال طرح است و به هیچ وجه قابل‌تمدید نیست.

نوپاهای فناوری‌های همگرا (نوپا) از جمله برنامه‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که به حمایت مادی و معنوی تیم‌های فناور در حوزه فناوری‌های همگرا (NBIC) می‌پردازد. منظور از فناوری‌های همگرا یا انبیک ترکیب ۲ یا ۳ یا ۴تایی نانوفناوری، زیست‌فناوری، فناوری اطلاعات و علوم شناختی با یکدیگر است.

متقاضیان شرکت در فراخوان نوپا باید حداقل یک نمونه اولیه از طرح خود در حوزه فناوری‌های همگرا داشته باشند. این طرح باید دارای جزء یا اجزائی باشد که در ساخت آن‌ها دست کم از دو فناوری از فناوری‌های NBIC استفاده شده باشد و عملکرد محصول به هم‌افزایی و تعامل این فناوری‌ها وابسته باشد. علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۵ تیرماه ۱۳۹۹ در چهارمین دوره از برنامه شرکت کنند.

محور علمی برنامه، مطابق با گزیده‌ای از فهرست کالاها و خدمات دانش‌بنیان، ویرایش ۱۳۹۸ انتخاب شده است. سرفصل‌های این ۶۱ محور در ادامه اشاره شده است:

  

          ۱- فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی (شامل ۲۰ محور)

         ۲- دارو و فرآورده‌های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان (شامل ۱۵ محور)

         ۳- مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری‌های شیمیایی (شامل ۸ محور)

         ۴- ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته (۲ محور)

         ۵- وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی (شامل ۶ محور)

         ۶- سخت‌افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک (شامل ۷ محور)

         ۷- فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم‌افزارهای رایانه‌ای (شامل ۳ محور)

 

شایان ذکر است فرآیند ساخت و تولید محصولات، تعیین‌کننده همگرایی‌شان است و مشمولیت محصول در محورهای بالا، لزوما به معنای همگرایی آنان نیست.  

رویکرد برنامه نوپا کاملا حمایتی است و تمامی تیم‌ها می‌توانند در صورت کسب حدنصاب فنی و بازاری لازم از خدمات و حمایت‌های بلاعوض در حوزه فناوری‌های همگرا استفاده کنند.

 

*جهت ثبت‌نام در این دوره از نوپا می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با دبیرخانه نوپاهای فناوری‌های همگرا تماس حاصل فرمایید.

 

تلفن: ۶۶۵۸۰۹۴۳-۰۲۱

فکس: ۴۳۸۵۹۲۴۷-۰۲۱

رایانامه: Startup@nbic.ir

حساب کاربری در شبکه اجتماعی: NBICstartups@

 

 

نظر شما