بررسی شرکت‌هایی که روی خواندن مغز شما کار می‌کنند!

تاریخ : ۰۴ تیر ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۴۵۴

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

نورایبل، مایندایکس، نکسمایند، نروسیتی، نکتام، کرنل، نرولینک و پارادرومیکس از جمله شرکت‌های مهم و پیشرو در حوزه ساخت رابط‌های مغز و کامپیوتر (BCI) هستند.

رابط‌های مغز و کامپیوتر ابزارهایی هستند که امکان خواندن مغز را فراهم کرده و به کاربر اجاره می‌دهند تا مغز خود را به یک کامپیوتر متصل کند. در حال حاضر شرکت‌های مختلفی در این حوزه فعالیت دارند که در اینجا برخی از این شرکت‌ها معرفی می شوند.

 

نورایبل (Neurable) این شرکت در سال 2017 آغاز به کار کرده است. این شرکت که با سرمایه 2 میلیون دلاری آغاز به کار کرده روی فناوری کنترل سخت‌افزار و نرم‌افزار با استفاده از مغز فعالیت می‌کند فناوری که پتنت آن را نیز به ثبت رسانده است. این شرکت حسگرهای دارای الکترود خشک برای این منظور ساخته است. این فناوری یک روش بی‌سیم غیرتهاجمی است. نورایبل به دنبال فروش لیسانس این فناوری به شرکت‌های تولیدکننده هدست‌های واقعیت مجازی است.

 

مایندایکس (MindX) این شرکت از جمله پیشروان حوزه BCI است و در حال ترکیب فناوری AR و هوش مصنوعی بوده تا نسل جدید رابط مغز و کامپیوتر را تولید کند. این شرکت عینک‌های هوشمندی ساختند که به راحتی مغز را به ماشین متصل می‌کند.

 

نکسمایند (NextMind) این شرکت از رابط غیرتهاجمی برای ترجمه سیگنال‌های مغز استفاده می‌کند تا اطلاعات بخش کورتکس مغز به صورت دیجیتال درآید.

 

نروسیتی (Neurosity) این شرکت از جمله تولیدکننده‌های حسگرهایی است که در هدست‌های EEG کاربرد دارد. این شرکت که در سال 2019 تاسیس شده به دنبال کاهش قیمت این فناوری است.

 

کرنل (Kernel) با حمایت مالی برایان جانسون تاسیس شده است کسی که روی ایده ساخت تراشه برای مغز انسان سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت به دنبال تولید ابزاری است که از هیپوتالاموس مغز اطلاعات را گرفته و با دقت 80 درصدی روی یک تراشه وارد می‌کند. این شرکت 100 میلیون دلار سرمایه جلب کرده است.

 

نکتام (Nectome) این شرکت با مطالعه بخش حافظه مغز در حال توسعه حافظه‌ای شبیه به مغز است.

 

نرولینک (Neuralink) در سال 2016 توسط ایلان ماسک بنیان‌نهاده شده است تا روی فناوری موسوم به گردنبند نرونی کار کند. این رابط می‌تواند هوش دیجیتال را به همتای زیستی خود متصل کند.

 

پارادرومیکس (Paradromics) رابط مغز و کامپیوتری ساخته که قابلیت استفاده توسط افراد معلول و کسانی که دچار ناتوانی ذهنی هستند بوده و می‌تواند بسیاری از چالش‌های پزشکی را حل کند.

 

منبع : https://www.forbes.com/sites/cathyhackl/2020/06/21/meet-10-companies-working-on-reading-your-thoughts-and-even-those-of-your-pets/#4a24f57427ca

نظر شما