کارمندان نگران، اما مدیران موافق استفاده از ریزتراشه‌ها در بدن نیروی انسانی

تاریخ : ۰۶ مهر ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۱۷۲۹

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

براساس نظرسنجی انجام شده، بیشتر کارمندان نسبت به استفاده از ریزتراشه در بدن انسان اظهار نگرانی می‌کنند اما مدیران معتقداند که این تراشه‌ها به ارتقاء پرنسل کمک می‌کند.

 

طبق نظرسنجی‌های انجام شده از کارمندان در آمریکا و اروپا، دو سوم کارمندان معتقداند که در سال 2035 ریزتراشه‌ها در بدن انسان‌ها کاشته می‌شود.

 

هرچند سایبورگ، انسان ترکیب شده با فناوری دیجیتال، تا کنون در داستان‌های علمی تخیلی بوده اما به نظر می‌رسد خیلی زودتر از آنچه که فکر می‌کردیم ممکن است این موضوع به حقیقت تبدیل شود. در آینده نزدیک میکروتراشه وارد مغز انسان می‌شود تا جای کلید یا کارت را بگیرد. چندی پیش ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت نرولینک از کاشت تراشه روی مغز خوک‌ها خبر داد. این شرکت روی رابط مغز و کامپیوتر کار می‌کند.

 

اند سینکرون، یک استارت‌آپ مستقر در سانفرانسیسکو است که توسط وزارت دفاع آمریکا تامین مالی می‌شود. این شرکت در حال حاضر یک دستگاه بی‌سیم قابل کاشت را مورد آزمایش قرار داده که می‌تواند سیستم عصبی را از طریق جریان خون تحریک کند. این فناوری روی بیمارانی که دچار فلج اندام فوقانی شده‌اند مورد استفاده قرار گرفته است.

 

اختلاف فاحشی میان نظر مدیران و کارمندان که در این نظرسنجی شرکت کردند، وجود دارد. مدیران بیشتر نظر مثبت و کارمندان نظر منفی نسبت به این فناوری دارند. این شکاف، اختلاف نظر گسترده‌ای بین کارگران و مدیران درباره هوش مصنوعی و آینده این فناوری و همچنین نقش کارگران در پیوند این دو را نشان می‌دهد.

 

در نظرسنجی که انجام شده 77 درصد از رهبران مشاغل معتقداند که تراشه‌ها و حسگرهای زیرپوست عملکرد و بهره‌وری کارمندان را تا سال 2025 تقویت می‌کند. این در حالی است که فقط 43 درصد از کارگران این نظر مثبت را نسبت به تراشه‌ها دارند.

 

هرچند که به نظر می‌رسد کارمندان از دستگاه های قابل کاشت در مغز ترس داشته باشند، اما احتمالا به زودی آنها را تجربه می‌کنند و شاید این نگرانی به دلیل تلاش برای محافظت از معیشت آنها باشد.

 

در این نظرسنجی، 57 درصد از کارگران مایل به استفاده از تراشه در بدن خود هستند با این پیش فرض که این تراشه‌ها ایمن بوده و  باعث افزایش عملکرد می‌شود. این در حالی است که تنها 31 درصد از مدیران خودشان برای کاشت این ایمپلنت‌ها مشتاق بودند.

 

به طور کلی، مدیران و کارمندان هر دو توافق دارند که فناوری، به ویژه هوش مصنوعی،  نقش اساسی در آینده خواهد داشت.

منبع : https://ktvz.com/money/2020/09/18/workers-fear-cyborgs-will-steal-their-jobs-by-2035/

نظر شما