سرمایه‌گذاری هولدینگ اماراتی در شرکت توسعه‌دهنده فناوری توالی‌یابی DNA

تاریخ : ۲۳ مهر ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۱۹۵

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

برای تسریع تجاری‌سازی محصولات شرکت آکسفورد نانوپور، یک هولدینگ اماراتی مبلغ 50.8 میلیون دلار در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده است.

یکی از هولدینگ‌های اماراتی به نام IHC مبلغ 50.8 میلیون دلار در شرکت آکسفورد نانوپور تکنولوژیز (Oxford Nanopore Technologies) سرمایه‌گذاری کرده است. آکسفورد نانوپور یکی از شرکت‌های فعال در حوزه توالی‌یابی DNA است.

 

این بودجه قرار است از نوآوری بیشتر و تسریع در تجاری‌سازی و تولید محصولات شرکت آکسفورد نانوپور پشتیبانی کند تا توانایی این شرکت در آزمایش سریع ویروس کووید 19 بهبود یابد.

 

سید باسار شعب، مدیرعامل شرکت IHC که صاحب مجموعه متنوعی از دارایی‌های راهبردی است، می گوید: « IHC سابقه خوبی در بخش‌ دستگاه‌های مراقبت بهداشتی در خاورمیانه دارد و ما بسیار خوشحالیم که منافع خود را در سطح جهان گسترش می‌دهیم. شرکت آکسفورد نانوپور منافع متمایز و اثبات شد‌ه‌ای دارد و این شرکت در انتقال محصولات از نوآوری به بازار در یک بازه زمانی مناسب، عملکرد خوبی داشته است.»

 

دکتر گوردون سانگرا، مدیرعامل شرکت آکسفورد نانوپور می‌گوید: « ما بسیار خوشحالیم که این شرکت اماراتی در آکسفورد نانوپور سرمایه‌گذاری کرده است. وجود سرمایه‌گذاران بین‌المللی انعکاس دهنده بلندپروازی بین‌المللی آکسفورد نانوپور است چرا که اکنون فناوری ما برای پاسخ به سوالات مهم زیستی در بیش از 100 کشور جهان استفاده می‌شود.»

 

آکسفورد نانوپور نسل جدیدی از فناوری توالی‌یابی DNA را تولید و به بازار عرضه می‌کند که این ادوات توسط محققان برای کشف و کاوش ژن‌های انسانی استفاده شده و از آن برای بررسی سرطان، عوامل بیماری‌زای عفونی، ژنومیک گیاهان و حیوانات و همچنین علوم محیطی استفاده می‌شود. فناوری این شرکت به طور فزاینده‌ای در بازارهای کاربردی برای ایجاد درک بهتری از حوزه‌های مختلف نظیر بیماری‌های عفونی یا ایمنی غذا  استفاده می‌شود.

 

این شرکت در حال حاضر روی مقیاس‌پذیر کردن تست کرونا کار می‌کند به طوری که فناوری جدیدی به نام LamPORE Covid-19 را توسعه داده است که یک تست سریع برای شناسایی ویروس کرونا است.

 

این شرکت در سال 2019 کارخانه‌ای جدید با فناوری پیشرفته در آکسفورد افتتاح کرده تا پاسخگوی نیاز رو به افزایش بازار در بخش توالی‌یابی DNA باشد.

منبع : http://www.tradearabia.com/news/BANK_373883.html

نظر شما