برنامه جدید پنتاگون برای توسعه فناوری‌های نوین

تاریخ : ۰۸ دی ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۶۹۱

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

پنتاگون قصد دارد با فراخوانی از شرکت‌های توسعه دهنده فناوری‌های نوین نظیر محاسباتی نورومورفیک، حسگرهای هوشمند و رابط مغز و کامپیوتر برای توسعه محصولات جدید دعوت کند.

حسگرهای پوشیدنی، توانمندی‌های محاسباتی نورومورفیک با الهام از عملکردهای پیچیده داخلی مغز انسان و نمایشگرهای هولوگرافیک مجموعه متنوعی از فناوری‌های نوظهور و هوشمندی هستند که پنتاگون به دنبال آزمایش آن در سال آینده هستند.

 

در اطلاعیه ویژه‌ای که به تازگی توسط دفتر آزمایش‌ها و پروتوتایپ وزارت دفاع آمریکا منتشر شده است، حوزه‌های بالقوه‌ای برای تحقیق و توسعه در آینده نزدیک معرفی شده‌اند. در این اطلاعیه از شرکت‌هایی که می توانند اولویت‌های پنتاگون در این حوزه‌ها را پیش ببرند دعوت شده است تا برای شرکت در جلسه راه‌حل‌های مجازی که در اواخر بهار 2021 برگزار می شود، شرکت کنند. شرکت‌ها می‌توانند برای حضور در این جلسه درخواست دهند.

 

این اطلاعیه یادآور می‌شود: «این نشست به شرکت‌های مبتکر منتخب فرصتی برای ارائه توضیحات کوتاه فنی به نمایندگان دولت در مورد فناوری‌ها و محصولات‌شان می دهد. در صورتی که فناوری شرکت‌ها با نیاز پنتاگون مطابقت داشته باشد، این احتمال وجود دارد که شرکت‌ها برای پروژه‌های آزمایشی یا پایلوت انتخاب شوند.

 

این کار به نمایندگی از مرکز تجمیع سربازان نیروی هوایی و تیم فناوری‌های نوین انجام خواهد شد. در مجموع مسئولان این برنامه قصد دارند برنامه‌ای برای ارتقاء سربازان از طریق فناوری‌های آموزش به موقع تدارک ببینند، تا آنها بتوانند از عهده  مأموریت در محیط‌های سخت فراهم برآیند.

 

نمونه‌های پروتوتایپ شرکت‌ها باید در پنج زمینه مختلف متمرکز باشد: مدل سازی و شبیه سازی؛ محاسبه در لبه؛ سلامت و عملکرد نیروی انسانی، کاربردهای نگهداری از راه دور و روان سنجی

 

به طور ویژه در این حوزه‌ها، نهادهای درگیر به دنبال شناسایی و به کارگیری حسگرهای هوشمند، مدل‌های پیش بینی کننده عملکرد، فناوری‌های رابط مغز و کامپیوتر، ابزارهای تحلیلی برای محیط‌های با امکانات کم، دستگاه هایی برای درمان از طریق تکانه‌های الکتریکی، هستند.

منبع : https://www.nextgov.com/emerging-tech/2020/12/pentagon-targets-emerging-smart-technologies-pilot-2021/170981/

نظر شما