همکاری دو شرکت برای توسعه قرص‌های دیجیتال

تاریخ : ۱۳ بهمن ۱۳۹۹

تعداد بازدید : ۴۵۲

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

اتکترکس و پیر تراپیکس برای توسعه فناوری قرص‌های دیجیتال وارد همکاری مشترک شدند. این فناوری یک کپسول ژلاتین سخت با یک حسگر بی سیم قابل خوردن است که به همراه یک دستگاه خوانش پوشیدنی استفاده می‌شود.

اتکترکس (etectRx)، اعلام کرد که با شرکت پیر تراپیکس(Pear Therapyics) برای ایجاد توسعه فناوری دو محصول دارویی دیجیتال حاوی حسگر توافق کرده است. این همکاری اولین همکاری در نوع خود است که در آن از راه حل های قرص دیجیتال با فناوری نسخه های دارویی دیجیتال تجویز (PDT) استفاده می‌شود.

 

اتکترکس  یک شرکت فعال در حوزه بهداشت دیجیتال است. سیستم ID-Cap این شرکت برای کمک به مصرف صحیح و به موقع دارو طراحی شده است. سیستم دقیق، انعطاف پذیر و ظریف قرص دیجیتال به شرکت های دارویی اجازه می دهد تا در رویکردهای تجویز دارو تجدید نظر کنند.

 

سیستم ID-Cap  شرکت اتکترکس مجوز FDA را دریافت کرده است، این سامانه یک قرص دیجیتال دقیق، انعطاف پذیر و ظریف است که امکان پیگیری دارو را فراهم می‌کند و نتایج آن برای بهبود بیمار تاثیر قابل توجهی دارد. سیستم ID-Cap  یک نشانگر قابل هضم بوده و از قابلیت منحصر به فردی برای هدایت ترکیبات درمانی دیجیتال و غیر دیجیتال برخوردار است.

 

این فناوری یک کپسول ژلاتین سخت با یک حسگر بی سیم قابل خوردن  است که به همراه  یک دستگاه خوانش پوشیدنی استفاده می‌شود. هنگامی که بیمار قرص را می خورد، حسگر موجود در آن نقش ردیاب را ایفا می‌کند. این گیرنده داده های مربوط به فرآیند هضم و رهایش دارو رارصد کرده و از طریق یک اپلیکیشن به تلفن هوشمند بیمار ارسال می کند.

 

والری سالیوان، مدیرعامل اتکترکس می‌گوید: «این همکاری بین اتکترکس و پیر تراپیکس در یک زمان حساس برای حوزه بهداشت روان آغاز می‌شود، حوزه‌ای که نیاز مبرم به راه حل‌های فوری دارد. هدف ما از این همکاری ارائه راه‌حل‌های مشخص برای کسانی است که به آن نیاز دارند.»

 

کوری مک کان، مدیر عامل شرکت پیر تراپیکس می‌گوید: «ما یک فرصت قابل توجه برای PDT های حاوی فناوری‌های قرص دیجیتال، مانند سیستم ID-Cap را شناسایی کرده‌ایم. بهینه‌سازی دوز دارویی یک روش افزایش اثربخشی درمانی برای PDT ها است و فرصتی را برای طیف وسیعی از محصولات ترکیبی دارو/ نرم‌افزار ایجاد می‌کند.»

 

درباره سیستم ID-Cap

سیستم ID-Cap یک سیستم چهار بخشی است که از یک کپسولID ، خوانش‌گر، اپلیکیشن بیمار و داشبورد پزشک تشکیل شده است. ID-Capsule یک قرص دیجیتالی است که دارای یک حسگر قابل جذب است. کمی بعد از بلع و انحلال کپسول، حسگر با ایجاد سیگنال دیجیتال با خوانش‌گر ارتباط برقرار می کند. حسگر به طور طبیعی و با اطمینان از طریق سیستم دفع بیمار از بین می رود. خوانش‌گر دستگاهی پوشیدنی است که پیام‌های منتقل شده از حسگر بلعیده شده را تشخیص داده و آنها را به اپلیکیشن بیمار و داشبورد پزشک می فرستد. اپلیکیشن بیمار به بیماران اجازه می دهد تا وقایع مربوط به بلع دارو را در زمان واقعی و همچنین سابقه استفاده از دارو را مشاهده کنند. این اپلیکیشن می تواند اعلان هایی را برای یادآوری بیماران برای استفاده از داروهای خود ارسال کند. داشبورد جریان اطلاعاتی را نشان می‌دهد که با بلعیدن کپسول ID شروع می شود و  تاریخچه رویدادهای مربوط به داروی بلعیده شده توسط بیماران را در اختیار پزشک می گذارد. سیستم ID-Cap برای ثبت، ردیابی و زمان مصرف دارو در نظر گرفته شده است و جمع‌آوری داده های بدون مراقبت را برای کاربردهای بالینی امکان پذیر می کند.

منبع : https://www.prnewswire.com/news-releases/etectrx-announces-agreement-to-advance-digital-sensors-for-medication-adherence-in-combination-with-prescription-digital-therapeutics-301208583.html

نظر شما