استفاده از فناوری آزمایشگاه روی تراشه در تشخیص بیماری کلیه

تاریخ : ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تعداد بازدید : ۱۷۳

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت مای‌هلثی لاجیک با انعقاد قراردادی، حق استفاده از لیسانس فناوری آزمایشگاه روی تراشه را برای تشخیص بیماری‌های کلیوی از توسعه دهنده این فناوری دریافت کرد.

شرکت مای‌هلثی لاجیک (My Health Logic) با یک مرکزی (مجوز دهنده) وارد  قرارداد کسب مجوز لیسانس شده است تا بتواند مجوز انحصاری جهانی UAL-Chip ، یک آزمایشگاه روی تراشه (LOC) را برای تشخیص بیماری کلیه، بدست آورد.

 

UAL-Chip به طور بالقوه می تواند در دستگاه دستی متصل به تلفن هوشمند به منظور تشخیص سریع بیماری (POC) بیماری مزمن کلیه (CKD) در کمتر از پنج دقیقه مورد استفاده قرار گیرد.

 

CKD یک بیماری مزمن کلیوی بوده، که برای بیماران مشکلات زیادی به وجود می‌آورد و اگر در مراحل اولیه تشخیص داده نشود، درمان آن بسیار گران‌قیمت خواهد بود.

 

مای‌هلثی لاجیک قصد دارد ابزاری ارزان قیمت و در دسترس برای کمک به تشخیص و درمان زودرس CKD برای بسیاری از بیماران در معرض خطر ارائه دهد.

 

این شرکت با استفاده از فناوری میکروسیالی، UAL-Chip می تواند میزان آلبومین ادرار را بررسی کرده و نتایج را سریع در تلفن هوشمند کاربران و همچنین متخصص مراقبت های بهداشتی ارائه دهد.

 

مای‌هلثی لاجیک قصد دارد داده ها را از طریق MATLOC ، دستگاه POC دستی این شرکت، که هم اکنون در مرحله توسعه قرار دارد، جمع آوری و در یک سیستم مراقبت مداوم ذخیره کند.

 

دکتر فرانسیس لین، مخترع اصلی فناوری LOC می‌گوید: «پلت فرم آزمایشگاه روی تراشه ما می تواند نتایج دقیق رقابتی با آزمایشگاه های تشخیصی ارائه دهد که در عین حال این نتایج دقیق وکم هزینه بوده و سریع قابل استفاده در خانه است. در واقع مزیت این فناوری در دسترس بودن آن است که رویای تشخیص شخصی بیماری را در منزل تحقق می‌بخشد.»

 

براساس بندهای توافق‌نامه استفاده از این فناوری، مای‌هلثی لاجیک حق امتیاز سالانه فروش محصولات دارای این فناوری را به مجوز دهنده پرداخت می کند، همچنین هزینه های ثبت اختراع، هزینه های نگهداری سالانه پروانه و مبالغ مشخصی را در مراحل مختلف پرداخت می کند.

منبع : https://www.medicaldevice-network.com/news/health-logic-kidney-disease-diagnosis/

نظر شما