۹ روند برتر فناوری های نوظهور در سال جاری

تاریخ : ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

تعداد بازدید : ۲۱۸

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، اتوماسیون فرآیند رباتیک، محاسبات لبه، محاسبات کوانتومی، واقعیت مجازی، بلاکچین، اینترنت اشیاء و 5G از جمله روندهای فناوری جدید هستند که باید تحت نظر باشید.

امروزه فناوری به سرعت در حال توسعه است که امکان تغییر و رشد سریع را فراهم می کند و به سرعت اجازه می دهد سرعت تغییر تا حدی افزایش یابد که در نهایت نمایی شود. با این وجود ، فقط روندهای فناوری و فناوری های برتر در حال تغییر نیستند. به دلیل شیوع آن در سال جاری خیلی چیزهای بیشتری تغییر کرده است کووید -19، این امر باعث شده است که متخصصان فناوری اطلاعات متوجه شوند که موقعیت آنها در دنیای بدون تماس فردا یکسان نخواهد بود. در 21-20-2020 ، یک متخصص فناوری اطلاعات به طور مداوم به مطالعه ، یادگیری و یادگیری مجدد می پردازد

 

این موضوع برای شما چه پیشنهادی دارد؟ این به معنای همگام شدن با پیشرفت های جدید فناوری است. این امر همچنین به معنی یادگیری آینده برای تعیین مهارت‌هایی که فردا برای داشتن شغلی ایمن به آنها احتیاج دارید و همچنین یادگیری نحوه دستیابی به آنها را شامل می شود. به دلیل همه گیری جهانی ، بیشترین نیروی کار جهانی IT در خانه خود اقامت دارند. و اگر می خواهید در سال 2021 از وقت خود در خانه نهایت استفاده را ببرید ، در اینجا 9 روند برتر فناوری جدید برای مراقبت و اطمینان از یکی از مشاغلی که این روند ایجاد می کند ، آورده شده است.

 

هوش مصنوعی یا هوش مصنوعی در دهه اخیر هیجان زیادی ایجاد کرده است. هنوز هم ، به دلیل تأثیرات قابل توجه آن بر نحوه زندگی ، کار و بازی ، همچنان یکی از داغترین پیشرفت های نوظهور فناوری است. هوش مصنوعی اکنون به دلیل تسلط در تشخیص تصویر و گفتار ، برنامه های ناوبری ، دستیارهای شخصی موبایل ، برنامه های اشتراک سواری و طیف گسترده ای از برنامه های دیگر شناخته شده است.

 

گذشته از این ، هوش مصنوعی برای ارزیابی تعاملات برای کشف پیوندها و مشاهدات اساسی ، پیش بینی تقاضا برای امکاناتی مانند بیمارستان ها ، اجازه دادن به مقامات برای تصمیم گیری بهتر در مورد تخصیص منابع و شناسایی روندهای در حال تغییر رفتار مصرف کننده با تجزیه و تحلیل داده ها در تقریبا واقعی استفاده می شود. زمان ، در نتیجه افزایش درآمد و تجارب سفارشی.

 

تا سال 2025 ، ارزش هوش مصنوعی 190 میلیارد دلار خواهد بود ، و هزینه جهانی برای سیستم های شناختی و هوش مصنوعی بیش از 57 میلیارد دلار در سال 2021 خواهد بود. مشاغل جدیدی در توسعه ، برنامه نویسی ، آزمایش ، پشتیبانی و نگهداری ایجاد می شود ، به عنوان چند مورد ، به عنوان AI در بخشهای مختلف گسترش می یابد. از سوی دیگر ، AI برخی از بالاترین دستمزدها را امروز پرداخت می کند ، با دستمزد بیش از 1،25،000 دلار در سال (مهندس یادگیری ماشین) تا 145000 $ در سال (معمار هوش مصنوعی) ، این امر را به عنوان یکی از مهمترین روند جدید فناوری برای مراقبت از .

 

یادگیری ماشینی ، زیرمجموعه ای از هوش مصنوعی ، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که نتیجه آن تقاضای زیادی برای کارمندان حرفه ای است. طبق گفته فارستر ، هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین و اتوماسیون تا سال 2025 9٪ اشتغال جدید در ایالات متحده ایجاد می کند ، از جمله کارشناسان کنترل ربات ، دانشمندان داده ، متخصصان اتوماسیون و متصدیان محتوا ، و این امر یکی دیگر از پیشرفت های جدید فناوری است. آگاه بودن از!

 

اتوماسیون فرآیند رباتیک یک فناوری است که مانند AI و یادگیری ماشین به طور خودکار کار می کند. اتوماسیون فرآیند رباتیک از نرم افزاری برای اتوماسیون فرآیندهای تجاری مانند تفسیر برنامه ، پردازش معاملات ، مدیریت داده ها و حتی پاسخ به ایمیل استفاده می کند. اتوماسیون فرآیند رباتیک  فعالیت هایی را که قبلاً به مداخله انسان نیاز داشتند ، خودکار می کند.

 

 

رایانش ابری که روزگاری یکی از پیشرفت های پیشرفته فناوری بود که باید آن را تحت نظر داشت ، با رایج ترین بازیکنان مانند Amazon Web Services (AWS) ، Microsoft Azure و Google Cloud Platform که بازار را رهبری می کنند ، امری عادی شده است. اگر شرکت های بیشتری به سمت راه حل ابری بروند ، استفاده از رایانش ابری همچنان در حال افزایش است. با این حال ، این دیگر یک روند جدید فناوری نیست. به آن لبه می گویند.

 

سازمانها با گسترش حجم داده هایی که با آنها سروکار دارند ، اشکالات رایانش ابری را در موارد خاص تأیید کرده اند. در نظر گرفته شده است که Edge computing با از بین بردن تأخیر ناشی از رایانش ابری و اجازه دادن به ارسال داده برای پردازش مستقیم به مرکز داده ، برخی از این نگرانی ها را برطرف کند. می تواند "در لبه" وجود داشته باشد ، نزدیکتر به نقطه ای که محاسبات مورد نیاز است. در نتیجه ، از محاسبات لبه ای می توان برای پردازش داده های حساس به زمان در مناطق دور افتاده که دسترسی به مکان متمرکز محدود است و یا وجود ندارد ، استفاده کرد. در این شرایط Edge Computing به عنوان یک مرکز داده کوچک عمل خواهد کرد.

 

با افزایش تعداد دستگاه های اینترنت اشیا Internet (اینترنت اشیا) ، رایانه های Edge شیوع بیشتری خواهد یافت. پیش بینی می شود تقاضای جهانی برای محاسبات لبه ای تا سال 2022 به 6.72 میلیارد دلار برسد. و این آخرین روند فناوری فقط به گسترش خود ادامه می دهد و چندین شغل ایجاد می کند ، عمدتا برای مهندسان نرم افزار.

 

محاسبات کوانتومی، نوعی محاسبات که از پدیده های کوانتومی مانند برهم نهی و درهم تنیدگی کوانتوم بهره می برد ، روند بعدی فناوری قابل توجه و جدید است. به دلیل توانایی آن در پرس و جو ، ردیابی ، تفسیر و عمل بر روی داده ها از هر منبع ، این روند چشمگیر فناوری در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و تولید واکسن های بالقوه نیز نقش دارد. بانک و امور مالی مناطقی است که در آن از رایانش کوانتومی برای کنترل ریسک اعتباری ، تجارت با فرکانس بالا و کشف تقلب استفاده می شود.

 

رایانه های کوانتومی اکنون سریعتر از رایانه های استاندارد هستند و کمپانی های بزرگی مانند Splunk ، Honeywell ، Microsoft ، AWS ، Google و دیگران بر روی فناوری های محاسبات کوانتومی تمرکز کرده اند. پیش بینی می شود تا سال 2029 ارزش بازار جهانی محاسبات کوانتومی بیش از 2.5 میلیارد دلار باشد. و شما برای ایجاد نام در این فناوری جدید گرایش به تجربه مکانیک کوانتوم ، جبر خطی ، احتمال ، تئوری اطلاعات و یادگیری ماشین نیاز خواهید داشت.

 

واقعیت مجازی (VR) ، واقعیت افزوده (AR) و واقعیت گسترده (ER) از مهمترین روندهای بعدی فناوری (ER) هستند. AR محیط کاربر را بهبود می بخشد در حالی که VR وی را در آن غوطه ور می کند. در حالی که این گرایش فناوری عمدتا برای بازی استفاده شده است ، همچنین برای آموزش نیز استفاده شده است ، مانند VirtualShip ، یک نرم افزار شبیه سازی که برای آموزش ناخدای کشتی ها در نیروی دریایی ایالات متحده ، ارتش و گارد ساحلی استفاده می شود.

 

ما باید انتظار داشته باشیم که این نوآوری ها تا سال 2021 بسیار بیشتر در زندگی ما گنجانده شود. AR و VR پتانسیل بسیار زیادی در آموزش ، سرگرمی ، آموزش ، بازاریابی و حتی بهبودی آسیب دارند. آنها معمولاً در ترکیب با برخی دیگر از فناوری های نوظهور که در این لیست بحث کردیم ، کار می کنند. همانند این پناهگاه اتوبوس پپسی مکس ، هر دو ممکن است برای آموزش پزشکان نحوه انجام عمل جراحی ، تجربه غوطه وری بیشتر به مهمانان موزه ، بهبود پارک های موضوعی یا حتی بهبود بازاریابی استفاده شود.

 

در سال 2019 ، 14 میلیون سیستم واقعیت افزوده و واقعیت مجازی به فروش رسید. پیش بینی می شود که تا سال 2022 ، بازار جهانی AR و VR به 209.2 میلیارد دلار برسد ، در نتیجه فرصت های بیشتری در این فناوری وجود دارد و افراد حرفه ای بیشتری برای ورود به این بخش بازی تغییر می کنند.

 

اگرچه برخی از کارفرمایان می توانند از اپتیک به عنوان یک مجموعه مهارت استفاده کنند ، اما بخاطر داشته باشید که شروع کار با VR نیازی به تخصص پیشرفته زیادی ندارد - مهارت های برنامه نویسی ساده و ذهنیت آینده نگر برای رسیدن به یک شغل کافی است. دلیل دیگر اینکه چرا این روند در حال ظهور فناوری باید در رادار شما باشد!

 

در حالی که بیشتر افراد فناوری بلاکچین را با ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین مرتبط می دانند ، اما از روش های مختلف نیز محافظت می کند. در ابتدایی ترین شکل خود ، بلاکچین داده هایی است که شما فقط می توانید به آنها اضافه کنید ، نه اینکه آنها را کم کنید یا تغییر دهید. از آنجا که شما در حال ساخت یک زنجیره داده هستید ، کلمه "زنجیره" ایجاد شد. این واقعیت که بلوک های قبلی قابل اصلاح نیستند ، آن را بسیار ایمن می کند. علاوه بر این ، از آنجا که بلاکچین ها مبتنی بر اجماع هستند ، هیچ فردی نمی تواند داده ها را کنترل کند. برای نظارت یا تأیید معاملات با بلاکچین به شخص ثالث معتبری نیازی ندارید.

 

چندین صنعت درگیر و معرفی فناوری بلاکچین هستند و با افزایش نیاز به پزشکان واجد شرایط ، تقاضا برای فناوری بلاکچین. آ متخصص بلاکچیندر ایجاد و یکپارچه سازی معماری و راه حل های مبتنی بر بلاکچین از دیدگاه پرنده. متوسط دستمزد سالانه یک توسعه دهنده بلاکچین در حدود (تقریبا) 469،000 دلار است.

 

اگر به Blockchain و برنامه های آن علاقه مند هستید و می خواهید در این فناوری که به سرعت در حال رشد است حرفه خود را دنبال کنید ، اکنون زمان شروع کار است. برای ورود به بلاکچین به تجربه عملی با زبان های برنامه نویسی ، اصول اولیه OOPS ، پایگاه داده های تخت و رابطه ای ، ساختار داده ها ، ایجاد برنامه های وب و شبکه نیاز دارید.

 

اینترنت اشیا یکی دیگر از روندهای نوظهور فناوری است. اکنون بسیاری از "چیزها" از اتصال WiFi برخوردارند و به آنها امکان می دهد به اینترنت و همدیگر پیوند یابند. در نتیجه ، اینترنت اشیا یا IoT متولد شد. اینترنت اشیا موجی از آینده است و در حال حاضر به رایانه ها ، لوازم خانگی ، وسایل نقلیه و موارد دیگر امکان اتصال به اینترنت و اشتراک داده ها را داده است.

 

ما در حال حاضر به عنوان کاربر از اینترنت اشیا استفاده می کنیم و از آن بهره مند می شویم. اگر قبل از عزیمت به محل کار این کار را انجام ندهیم ، می توانیم از راه دور درهای خود را قفل کنیم ، و می توانیم کوره های خود را در راه بازگشت از محل کار به خانه گرم کنیم. ما تازه کار خود را با این روند جدید فناوری آغاز کرده ایم: طبق تخمین ها ، حدود 50 میلیارد دستگاه اینترنت اشیا تا سال 2030 در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند ، در نتیجه شبکه گسترده ای از دستگاه ها مانند تلفن های هوشمند و همچنین لوازم آشپزخانه به هم متصل می شوند. در سال 2022 ، جهانی اینترنت اشیا انتظار می رود سرمایه گذاری (اینترنت اشیا) به 1.1 تریلیون دلار برسد. در سال های آینده انتظار می رود نوآوری هایی مانند 5G رشد بازار را تقویت کنند.

 

اگر می خواهید در این زمینه داغ کار کنید ، باید در مورد هوش مصنوعی ، امنیت ، اصول یادگیری ماشین ، رابط سخت افزار ، شبکه ، تجزیه و تحلیل داده ها ، اتوماسیون ، درک سیستم های جاسازی شده و تخصص کامپیوتر و طراحی اطلاعات کسب کنید.

 

به دنبال اینترنت اشیا ، 5G آخرین روند فناوری است که ظهور می کند. از آنجا که فناوری های 3G و 4G به ما امکان دسترسی به اینترنت ، استفاده از سرویس های داده محور ، افزایش پهنای باند برای پخش جریانی در Spotify یا YouTube را می دهند و موارد دیگر ، انتظار می رود خدمات 5G زندگی ما را کاملا دگرگون کند. خدمات پشتیبانی متمرکز بر فناوری در حال ظهور مانند واقعیت افزوده و واقعیت مجازی و سرویس های بازی مبتنی بر ابر مانند Google Stadia ، NVidia GeForce Now و سایر موارد است. برنامه ریزی شده است که در کارخانه ها ، دوربین های با کیفیت بالا که به مدیریت و حفاظت از ترافیک ، کنترل شبکه هوشمند و خرده فروشی هوشمند کمک می کنند ، مورد استفاده قرار گیرد.

 

تقریباً هر شرکت مخابراتی از جمله Verizon ، T-Mobile ، Apple ، Nokia Corp. و Qualcomm در حال توسعه برنامه های 5G هستند. شبکه های 5G قرار است در سال 2021 در سطح جهانی آغاز به کار کنند ، تا پایان سال بیش از 50 ارائه دهنده خدمات در حدود 30 کشور جهان خدمات ارائه می دهند و این یک فناوری جدید برای مراقبت و ذخیره نقطه برای آن است.

 

با توجه به سابقه طولانی آن ، امنیت سایبری به نظر نمی رسد یک فناوری نوظهور باشد ، اما با همان سرعت در حال توسعه است که سایر فناوری ها. این تا حدی به این دلیل است که تهدیدها به طور مداوم در حال تکامل هستند. هکرهای بدخواه که به دنبال دسترسی غیرقانونی به داده ها هستند ، به راحتی تسلیم نخواهند شد و آنها سعی خواهند کرد راه هایی برای دور زدن حتی شدیدترین اقدامات حفاظتی نیز پیدا کنند. این نیز به دلیل استفاده از فناوری های مدرن برای بهبود دفاع است. از آنجا که امنیت سایبری تا زمانی که ما از هکرها محافظت کنیم ، ادامه خواهد یافت و به عنوان یک فناوری محبوب باقی خواهد ماند.

 

مشاغل امنیتی سایبری سه برابر سریعتر از سایر مشاغل فناوری در حال افزایش هستند و این نشان دهنده تقاضای بالای متخصصان امنیت سایبری است. بعلاوه ، نیاز به حفاظت صحیح از سایبر آنقدر زیاد است که 6 تریلیون دلار برای آن هزینه می شود امنیت سایبری در سطح جهانی تا سال 2021.

 

این به شما کمک می کند اگر به خاطر داشته باشید که ، هرچقدر که این حرفه دشوار است ، آن را نیز خوب ، با موقعیت های مختلف از هکر اخلاقی به مهندس امنیتی به افسر ارشد امنیتی ، فراهم می کند یک مسیر حرفه ای امیدوار کننده برای کسانی که علاقه مند به ورود و چسبیدن با این فناوری همیشه سبز

 

حتی اگر نوآوری ها به طور مداوم در سراسر جهان در حال تغییر و ظهور هستند ، این 9 مورد برتر هستند گرایش های فناوریدر حال حاضر و در آینده چشم انداز شغلی هیجان انگیزی را ارائه دهید. و از آنجا که بیشتر این نوآوریهای مد روز به دنبال پزشکان واجد شرایط هستند ، اکنون زمان آن است که یکی را انتخاب کنید ، آماده شوید و روی هواپیما بپرید در حالی که هنوز در مراحل اولیه قرار دارند و شما را در موقعیتی موفق می کند که اکنون و در آینده موفق شوید. .

منبع : omigo

نظر شما