تاسیس شرکتی برای توسعه و تجاری سازی آنتی بادی ضدکرونا

تاریخ : ۰۲ آذر ۱۴۰۰

تعداد بازدید : ۱۱۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

یکی از شرکت های فعال درحوزه تولید DNA مصنوعی که موفق به ساخت یک آنتی بادی ضد کرونا شده است، شرکت جدیدی برای تجاری سازی این آنتی بادی مصنوعی تاسیس کرده است.

توئیست بایوساینس (twist Bioscience)، یکی از شرکت‌هایی است که به مشتریان خود DNA مصنوعی با کیفیت بالا ارائه می کند. این شرکت به تازگی اعلام کرد که ریورال بیوتراپیوتیکس (Revelar Biotherapeutics)، را راه‌اندازی کرده است، یک شرکت زیست‌فناوری مستقل و جدید برای توسعه و تجاری سازی  یک آنتی بادی، آنتی‌بادی که توسط توئیست بایوساینس کشف و بهینه‌سازی شده است. این آنتی بادی قادر است تمام گونه‌های شناخته‌شده ویروس SARS-CoV-2 را در مطالعات پیش‌بالینی خنثی ‌کند. علاوه بر این، ریورال بیوتراپیوتیکس می‌تواند از این پلتفرم برای حداکثر پنج هدف در چهار سال آینده استفاده کند.

امیلی ام. لپروست، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران توئیست بایوساینس اظهار داشت: «در راه اندازی ریورال بیوتراپیوتیکس، ما یک تیم رهبری اجرایی مجرب با سابقه اثبات شده را گرد هم آوردیم. پتانسیل‌های درمانی آنتی بادی این تراکنش به توئیست بایوساینس اجازه می‌دهد تا در پیشرفت سریع آنتی‌بادی‌های درمانی مشارکت کند و در عین حال بر فرصت‌های فعلی ما در کسب‌وکار اصلی‌مان و همچنین بخش‌های مربوط به DNA تمرکز کند. ما مشتاقانه منتظریم تا اولین آنتی بادی کشف شده توسط توئیست بایوساینس در سال 2022 وارد مطالعات بالینی شود.

دیوید شیر، رئیس هیئت مدیره ریورال بیوتراپیوتیکس اظهار داشت: «به موازات توسعه آنتی بادی برای درمان SARS-CoV-2، ما قصد داریم با استفاده از پلت فرم قوی کشف و بهینه‌سازی آنتی بادی توئیست بایوساینس ، خط تولیدی از محصولات درمانی جدید بسازیم. توانایی برای شناسایی آنتی‌بادی‌های تک دامنه و چند عملکردی همراه با تخصص توسعه گسترده تیم ریورال بیوتراپیوتیکس، زمینه را برای حرکت دادن قطار توسعه در مسیر ارائه روش‌های درمانی جدید فراهم می‌کند.»

توئیست بایوساینس مجوزی به ریورال بیوتراپیوتیکس برای توسعه انحصاری این آنتی بادی به همراه یک سری ترکیبات پشتیبان برای درمان بالقوه SARS-CoV-2 اعطا کرده است. توئیست بایوساینس ممکن است برای دستیابی به نقاط عطف توسعه کلیدی، نظارتی و تجاری، و همچنین حق امتیاز تک رقمی در هر فروش خالص آتی، مبالغیدر حد 100 میلیون دلار دریافت کند. علاوه بر این، ریورال بیوتراپیوتیکس ممکن است تا پنج داروی آنتی‌بادی اضافی را طی چهار سال آینده توسعه دهد، که هر کدام مشمول پرداخت‌های اولیه و حق امتیاز اضافی به توئیست بایوساینس خواهند بود.

توئیست بایوساینس متعهد شده است که بر اساس پیشرفت ریورال بیوتراپیوتیکس در توسعه آنتی بادی برای ساخت داروهای آنتی بادی اضافی، تا سقف 10 میلیون دلار سرمایه گذاری کند.

تیم رهبری اجرایی ریورال بیوتراپیوتیکس شامل گلن مارینا (مدیرعامل)، کوین مالوبیسکی (مسئول نظارتی و کیفیت)، لارنس اسمیت (CFO و مشاور عمومی)، و رودریگو مسکویتا (معاون رئیس عملیات و مدیریت پروژه) است. هیئت مدیره متشکل از دیوید شیر (رئیس)، پل فونتین، برت گیرویر، امیلی لپروست (مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران توئیست بایوساینس) و پاتریک فین (مدیر ارشد تجاری توئیست بایوساینس) خواهد بود.

منبع : https://synbiobeta.com/twist-bioscience-launches-revelar-biotherapeutics-to-develop-and-commercialize-novel-covid-19-and-other-antibody-therapeutics-for-difficult-to-treat-diseases/

نظر شما