راه‌اندازی پلت فرم غربالگری میکروسیالی برای استفاده صنعتی

تاریخ : ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

تعداد بازدید : ۱۷۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

شرکت دینو (DEINOVE) با راه‌اندازی پلت فرم غربالگری میکروسیال خود نقاط عطف پروژه Boost-ID رسید.

دینو یک شرکت متخصص بین‌المللی در حوزه میکروسیال‌های کاربردی در  صنعت زیست‌فناوری است که به تازگی از فناوری آزمایشگاه روی تراشه خود، رونمایی کرده است. شرکت دینو اکنون یک پلتفرم منحصر به فرد برای غربالگری با توان فوق العاده بالا در مقیاس پیکولیتر و برای افزایش مقیاس تولید زیستی تا مقیاس 20 لیتر را در اختیار دارد.

 

دینو به عنوان یک شرکت زیست‌فناوری فرانسوی، پیشگام در اکتشاف و بهره برداری از تنوع زیستی باکتریایی برای مقابله با چالش‌های فوری و جهانی مقاومت آنتی بیوتیکی است.آنها به تازگی به اولین اهداف و نقاط عطف تعیین شده در Boost-ID رسیده‌اند. پروژه ابزار غربالگری بهینه باکتری برای درمان بیماری‌های عفونی، در اوایل سال 2021 توسط France Relance انتخاب شد. Boost−ID یکی از 105 پروژه‌ای بود که توسط دولت فرانسه، از بین 1000 نامزد، به عنوان بخشی از فراخوان « Resilience» انتخاب شد.

 

شرکت دینو با ارائه یک پلت‌فرم صنعتی برای غربال‌گری باکتری‌هایی با توان عملیاتی فوق‌العاده، بر اساس فناوری میکروسیال، به اهداف خود در بازه زمانی معین دست یافتند. این پلتفرم اکنون در فرآیند شناسایی شرکت دینو ادغام شده است.

 

استفاده موفقیت‌آمیز از این فناوری، جداسازی انتخابی باکتری‌های با پتانسیل بالا از نمونه‌های محیطی مختلف را تسریع می‌کند. میکروسیالی بر اساس دستکاری با توان فوق العاده بالا (چند میلیون رویداد در ساعت) حجم بی نهایت کوچک (در مقیاس پیکولیتر) است.

 

شرکت دینو، از پیکولیتر تا 20 لیتر، موقعیت خود را به عنوان یک شرکت زیست‌فناوری صنعتی که به شناسایی "ناگت‌های طلا" با منشاء طبیعی، می‌پردازد، تثبیت می‌کند.

 

پلت فرم شرکت دینو واقعاً منحصر به فرد است که پیشرفته ترین فناوری ها را در این زمینه با هم ادغام می‌کند و کاملاً برای استفاده صنعتی سازگار است.

اویلیو رامرز میکوت، از مدیران بخش آزمایشگاه روی تراشه شرکت دینو می گوید: « شرکت دینو اکنون یک دستگاه الکترونیکی پیشرفته را ارائه کرده است. این شرکت پلتفرم اپتوفلوئیدیک را با راهبردهای کشف متابولیت‌ها ترکیب کرده است. نتیجه این ادغام‌ها، سامانه‌ای پیچیده‌ شامل حسگرها، عملگر‌ها و سیستم‌های سیالی است که امکان جابجایی سریع و دقیق نمونه و غربالگری با توان فوق‌العاده بالا را فراهم می‌کند. ما در حال حاضر در حال توسعه مجموعه‌ای از دستگاه‌های جدید هستیم تا با سرعت بی‌سابقه، کشف مولکول‌های طبیعی را به لطف ظرفیت کوچک‌سازی سیستم‌های آزمایشگاه روی تراشه و در عین حال سازگاری کامل با سایر واحدهای تحقیق و توسعه شرکت دینو را تسریع کنیم.»

 

مایکل مورز، مدیر ارشد نوآوری شرکت دینو می‌افزاید: «درجه یکپارچگی و سطح بالای پلتفرم فناوری ما منحصر به فرد است. ویژگی آن بسیار استثنایی است زیرا پیشرفته‌ترین تجهیزات و دانش ما را در غربالگری، زیست شناسی مصنوعی و تخمیر تکمیل می‌کند. ترکیب حاصل، چشم‌اندازهای کاربردی بسیار هیجان‌انگیزی را در زمینه‌های دارویی و غیردارویی برای ما باز می‌کند.»

 

الکسیس ریدو، مدیر اجرایی شرکت دینو می‌گوید: «مایلم از خدمات دولت فرانسه به خاطر اعتماد و حمایتشان تشکر کنم. این ابزار از این پس امکان غربالگری ماده میکروبی با هزینه و نرخی که قبلاً هرگز دیده نشده را فراهم می‌کند. در حالی که ما کاملاً به مسائل بهداشت عمومی و حاکمیت ملی مربوط به مقاومت ضد میکروبی متعهد هستیم، امروز کاملاً مصمم هستیم که از پتانسیل تنوع زیستی میکروبی برای رسیدگی به سایر کاربردهای صنعتی استفاده کنیم.»

 

منبع : https://www.globenewswire.com/news-release/2022/05/16/2444150/0/en/DEINOVE-reaches-the-first-milestones-of-the-Boost-ID-project-selected-as-part-of-the-France-Relance-plan-with-the-operational-installation-of-its-microfluidic-screening-platform.html

نظر شما