بهره گیری از محاسبات کوانتومی برای طراحی مواد موثرتر در LEDها

تاریخ : ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

تعداد بازدید : ۱۸۶

0 امتیاز از 0 رای
نسخه چاپی
موضوعات :

با همکاری بخش صنعت و دانشگاه، از سامانه کوانتومی برای طراحی مواد با ویژگی های بهتر به منظور استفاده در صنعت نمایشگر استفاده شد.

پژوهشگران دانشگاه بریتیش کلمبیابا همکاری شرکت اوتی لومیونیکس نشان دادند که می توان از سامانه های محاسبات کوانتومی برای طراحی مواد موثرتر و کاراتر در ساخت OLEDها استفاده کرد.

 

تاپیش از این به ندرت از محاسبات کوانتومی در صنعت به ویژه صنعت نمایشگر استفاده شده بود، که این پروژه نشان می دهد که می توان از این فناوری برای تولید مواد کاراتر استفاده کرد.

 

یافته‌های حاصل از تحقیقات مشترک به وضوح نشان می‌دهد که روش‌های محاسبات کوانتومی می‌توانند مزیت قدرتمندی در طراحی مواد محاسباتی داشته باشند. در حالی که سنتز بسیاری از مواد معمولاً برای توسعه یک ماده OLED جدید با رنگ مناسب مورد نیاز است، روش‌های محاسباتی کوانتومی نشان‌داده‌شده را می‌توان برای شبیه‌سازی دقیق‌تر این رنگ‌ها در نرم‌افزار مورد استفاده قرار داد و تعداد موادی را که نیاز به سنتز و آزمایش دارند،کاهش داد.

 

زاخاری هادسون، دانشیار دانشگاه دانشگاه بریتیش کلمبیا گفت: «این پروژه یک کاربرد عملی واضح برای محاسبات کوانتومی ایجاد می‌کند، که نباید آن را ساده انگاشت. وقتی روی سخت‌افزار کوانتومی نوظهور مستقر می‌شود، روش کوانتومی iQCC  شرکت  اوتی لومیونیکس دارای دقت لازم برای کمک به طراحی کمپلکس‌های آلی فلزی کارآمدتر است، که برای توسعه نمایشگرهای OLED بهتر و همچنین مواد دیگر مانند کاتالیزورها بسیار مهم هستند. یافته‌های ما در را به روی بسیاری از موارد استفاده صنعتی برای محاسبات کوانتومی، از توسعه لوازم الکترونیکی مصرف‌کننده بهتر گرفته تا باتری‌ها، کاتالیزورها و داروها باز می‌کند. هیجان زیادی در مورد محاسبات کوانتومی وجود دارد و ما پیش‌بینی می‌کنیم که این فناوری و تحقیقات به سرعت به تکامل خود ادامه دهد.»

 

شرکت  اوتی لومیونیکس با بزرگترین تولیدکنندگان دستگاه های تلفن همراه و نمایشگر در جهان برای توسعه مواد پیشرفته برای بهترین لوازم الکترونیکی مصرفی همکاری می کند. با طراحی، با استفاده از شبیه‌سازی‌های کوانتومی، یادگیری ماشین و آزمایش‌های داخلی در دنیای واقعی در تولید آزمایشی، مواد پیشرفته بهتری را توسعه می‌دهد. اوتی لومیونیکس اولین شرکتی است که روش‌های محاسباتی را برای طراحی مواد مرتبط صنعتی توسعه داده و آنها را برای مشکلات تجاری به کار می گیرد. شرکت  اوتی لومیونیکس در حال حاضر مواد فعال کننده کلیدی را برای نمایشگرهای OLED که با استفاده از پلتفرم آن توسعه یافته اند به تولیدکنندگان پیشرو نمایشگر برای استفاده در نسل بعدی لوازم الکترونیکی مصرفی و خودرو تحویل می دهد.

 

 

منبع : https://www.globenewswire.com/news-release/2022/03/14/2402638/0/en/OTI-Lumionics-and-UBC-Demonstrate-Quantum-Computing-Methods-to-be-Effective-in-Simulating-OLED-Display-Material-Properties.html

نظر شما